identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

MANUAL LEATHER SHOES SRL

CAEN 1520 — Fabricarea încălțămintei
CUI 36317485J40/9593/2016Neplătitor TVAVerificat ANAF 31.10.2026Inactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2018 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2018
257mii lei
▲ 17,2% vs. 2017
Profit net · 2018
191mii lei
▲ 27,3% vs. 2017
Salariați
2
▼ 33,3% vs. 2017
Vechime
10ani
din 2016
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MANUAL LEATHER SHOES SRL (CUI 36317485, nr. J40/9593/2016) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din București, înființată în 2016. Activitatea principală: fabricarea încălțămintei (CAEN 1520). Nu este plătitoare de TVA. În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 257 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2018, MANUAL LEATHER SHOES SRL a raportat o cifră de afaceri de 257.167 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 17,2%. Rezultatul net a fost un profit de 191.147 lei. Datoriile totale au crescut cu 17,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Fără bilanț depus 5 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 5 ani (niciun bilanț depus). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36317485
Nr. Reg. Comerțului
J40/9593/2016 · EUID ROONRC.J40/9593/2016
Cod CAEN
1520 — Fabricarea încălțămintei
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-07-14 (10 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. TĂBĂCARILOR · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN1234567
  1. AL PRESCOM SERV S.R.L. · 26 m · CAEN 5113
  2. MANGOLU TRANSPORT S.R.L. · 42 m · CAEN 4941 · +4 firme la aceeași adresă
  3. HT OPTIM SRL · 42 m · CAEN 5610 · +1 firme la aceeași adresă
  4. DISTRIB LG OFFICE SRL · 43 m · CAEN 4781
  5. CLADIM AGRO SRL-D · 48 m · CAEN 1071 · +1 firme la aceeași adresă
  6. SIRACOM PRODUCT SRL · 54 m · CAEN 5142 · +13 firme la aceeași adresă
  7. PROTAN SA · 61 m · CAEN 3811 · +14 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2018257 mii lei▲ 17,2% față de 2017
Cifră de afaceriProfit net
64 mii129 mii193 mii257 mii2016 · cifră de afaceri: 74.596 lei2016 · profit net: 48.570 lei20162017 · cifră de afaceri: 219.374 lei2017 · profit net: 150.194 lei20172018 · cifră de afaceri: 257.167 lei257 mii2018 · profit net: 191.147 lei2018
Salariați
2▼ 33,3%
20162018
Datorii totale
58 mii lei▲ 17,5%
20162018

Indicatori 2018

Marjă netă
74,3%
Creștere CA an/an
+17,2%
CA / salariat
128.584 lei
Datorii / active
13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49,0%

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2018257.167+17,2%191.147+27,3%74,3%57.938446.709390.1112
2017219.374+194%150.194+209%68,5%49.291246.915198.9643
201674.59648.57065,1%19.43766.86748.7702

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2016–2018). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea încălțămintei · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MANUAL LEATHER SHOES SRL

Este MANUAL LEATHER SHOES SRL o firmă activă?

MANUAL LEATHER SHOES SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 31.10.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este MANUAL LEATHER SHOES SRL plătitoare de TVA?

Nu, MANUAL LEATHER SHOES SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 31.10.2026).

Ce cifră de afaceri are MANUAL LEATHER SHOES SRL?

În 2018, MANUAL LEATHER SHOES SRL a avut o cifră de afaceri de 257.167 lei, în creștere cu 17,2% față de 2017, și un profit net de 191.147 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MANUAL LEATHER SHOES SRL?

În 2018, MANUAL LEATHER SHOES SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MANUAL LEATHER SHOES SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MANUAL LEATHER SHOES SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are MANUAL LEATHER SHOES SRL datorii la ANAF?

MANUAL LEATHER SHOES SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MANUAL LEATHER SHOES SRL?

Sediul social declarat al MANUAL LEATHER SHOES SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. TĂBĂCARILOR.

Ce activitate are MANUAL LEATHER SHOES SRL?

Activitatea principală declarată a MANUAL LEATHER SHOES SRL este „Fabricarea încălțămintei” (cod CAEN 1520).

Când a fost înființată MANUAL LEATHER SHOES SRL?

MANUAL LEATHER SHOES SRL a fost înregistrată pe 14.07.2016, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/9593/2016.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MANUAL LEATHER SHOES SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala