identitate. Intră în cont Pro
2 ANI PE PIAȚĂ

RICO SHOES S.R.L.

CAEN 1520 — Fabricarea încălțămintei
CUI 50795590J2024036348006Plătitor TVA din 2024Verificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2025
954mii lei
▲ 4.085,7% vs. 2024
Profit net · 2025
347mii lei
▲ 4.003,4% vs. 2024
Salariați
4
▲ 300,0% vs. 2024
Vechime
2ani
din 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

RICO SHOES S.R.L. (CUI 50795590, nr. J2024036348006) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2024. Activitatea principală: fabricarea încălțămintei (CAEN 1520). Este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 954 mii lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, RICO SHOES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 954.350 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4.085,7%. Rezultatul net a fost un profit de 346.737 lei. Datoriile totale au crescut cu 56,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
50795590
Nr. Reg. Comerțului
J2024036348006 · EUID ROONRC.J2024036348006
Cod CAEN
1520 — Fabricarea încălțămintei
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2024-10-30 (2 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, CAL VĂCĂREŞTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
40056
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 12 firme.

100 mN12345
  1. QUANTUM CYBER SYSTEMS S.R.L. · 64 m · CAEN 6210
  2. ROCAS CONSTRUCTII SRL · 69 m · CAEN 4521 · +32 firme la aceeași adresă
  3. PRIME PERGOLA S.R.L. · 70 m · CAEN 4712
  4. SUNDAY BROTHERS CREATIVE HOUSE SRL · 93 m · CAEN 7311 · +1 firme la aceeași adresă
  5. AMT SHOP ONLINE S.R.L. · 93 m · CAEN 4765 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

2 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025954 mii lei▲ 4.085,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
239 mii477 mii716 mii954 mii2024 · cifră de afaceri: 22.800 lei2024 · profit net: 8.450 lei20242025 · cifră de afaceri: 954.350 lei954 mii2025 · profit net: 346.737 lei2025
Salariați
4▲ 300,0%
20242025
Datorii totale
48 mii lei▲ 56,9%
20242025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 1520 · 589 firme · mai sus decât 65% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 76% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
36,3% marjă · mai sus decât 89% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
36,3%
Creștere CA an/an
+4.085,7%
CA / salariat
238.588 lei
Datorii / active
12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Grad de îndatorare
12%
Angajați, în timp
1 → 4 (2024–2025, +300%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025954.350+999%346.737+999%36,3%48.496395.473346.9774
202422.8008.45037,1%30.91339.5638.6501

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2024–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea încălțămintei · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre RICO SHOES S.R.L.

Este RICO SHOES S.R.L. o firmă activă?

Da. RICO SHOES S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este RICO SHOES S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, RICO SHOES S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 31.10.2024 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO50795590.

Ce cifră de afaceri are RICO SHOES S.R.L.?

În 2025, RICO SHOES S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 954.350 lei, în creștere cu 4.085,7% față de 2024, și un profit net de 346.737 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are RICO SHOES S.R.L.?

În 2025, RICO SHOES S.R.L. a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este RICO SHOES S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care RICO SHOES S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are RICO SHOES S.R.L. datorii la ANAF?

RICO SHOES S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul RICO SHOES S.R.L.?

Sediul social declarat al RICO SHOES S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, CAL VĂCĂREŞTI.

Ce activitate are RICO SHOES S.R.L.?

Activitatea principală declarată a RICO SHOES S.R.L. este „Fabricarea încălțămintei” (cod CAEN 1520).

Când a fost înființată RICO SHOES S.R.L.?

RICO SHOES S.R.L. a fost înregistrată pe 30.10.2024, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2024036348006.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RICO SHOES S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala