identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

ROPLAST INDUSTRY MCM SRL

CAEN 2221 — Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
CUI 36330794J2016002742121Plătitor TVA din 2017Verificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
7,92mil lei
▼ 18,0% vs. 2024
Profit net · 2025
108mii lei
▼ 18,4% vs. 2024
Salariați
8
▲ 14,3% vs. 2024
Vechime
10ani
din 2016
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ROPLAST INDUSTRY MCM SRL (CUI 36330794, nr. J2016002742121) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2016. Activitatea principală: fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic (CAEN 2221). Este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,92 mil lei și 8 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, ROPLAST INDUSTRY MCM SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.917.866 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 18,0%. Rezultatul net a fost un profit de 107.927 lei. Datoriile totale au crescut cu 11,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36330794
Nr. Reg. Comerțului
J2016002742121 · EUID ROONRC.J2016002742121
Cod CAEN
2221 — Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-07-19 (10 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. TRAIAN VUIA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400397
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 5 firme.

100 m250 m500 mN123456
  1. GOTO PARKING S.R.L. · 73 m · CAEN 5221 · +23 firme la aceeași adresă
  2. GLOBAL EXCHANGE ROM CURRENCY SERVICES S.R.L. · 187 m · CAEN 6612 · +2 firme la aceeași adresă
  3. AEROPORTUL INTERNAŢIONAL AVRAM IANCU CLUJ RA · 226 m · CAEN 5223
  4. DART ARTIZANAT S.R.L. · 307 m · CAEN 1399
  5. NRG INSTAL SRL · 340 m · CAEN 4321 · +1 firme la aceeași adresă
  6. BALANU S.R.L. · 485 m · CAEN 4711 · +8 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20257,92 mil lei▼ 18,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,41 mil4,83 mil7,24 mil9,66 mil2023 · cifră de afaceri: 7.343.977 lei2023 · profit net: 63.178 lei20232024 · cifră de afaceri: 9.658.280 lei2024 · profit net: 132.268 lei20242025 · cifră de afaceri: 7.917.866 lei7,92 mil2025 · profit net: 107.927 lei2025
Salariați
8▲ 14,3%
20232025
Datorii totale
3,62 mil lei▲ 11,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 2221 · 245 firme · mai sus decât 66% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,4% marjă · mai sus decât 36% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,4%
Creștere CA an/an
-18,0%
CA / salariat
989.733 lei
Datorii / active
79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+89,5%/an
Grad de îndatorare
79%
Angajați, în timp
7 → 8 (2021–2025, +14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.917.866−18,0%107.927−18,4%1,4%3.623.7264.564.447951.1018
20249.658.280+31,5%132.268+109%1,4%3.248.3804.043.332843.1747
20237.343.97763.1780,9%2.840.4373.439.550693.3906
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-04-1710971/211/2025Tribunalul Clujanulare proces verbal de contravenţieApelApelant
2025-05-1510971/211/2025Judecătoria Clujnapocaplângere contravenţională AVR 00181109FondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

16

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 16 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ROPLAST INDUSTRY MCM SRL

Este ROPLAST INDUSTRY MCM SRL o firmă activă?

Da. ROPLAST INDUSTRY MCM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este ROPLAST INDUSTRY MCM SRL plătitoare de TVA?

Da, ROPLAST INDUSTRY MCM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17.02.2017 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO36330794.

Ce cifră de afaceri are ROPLAST INDUSTRY MCM SRL?

În 2025, ROPLAST INDUSTRY MCM SRL a avut o cifră de afaceri de 7.917.866 lei, în scădere cu 18,0% față de 2024, și un profit net de 107.927 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ROPLAST INDUSTRY MCM SRL?

În 2025, ROPLAST INDUSTRY MCM SRL a raportat un număr mediu de 8 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ROPLAST INDUSTRY MCM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ROPLAST INDUSTRY MCM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.08.2026.

Are ROPLAST INDUSTRY MCM SRL procese în instanță?

Da, ROPLAST INDUSTRY MCM SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ROPLAST INDUSTRY MCM SRL datorii la ANAF?

ROPLAST INDUSTRY MCM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ROPLAST INDUSTRY MCM SRL?

Sediul social declarat al ROPLAST INDUSTRY MCM SRL este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. TRAIAN VUIA.

Ce activitate are ROPLAST INDUSTRY MCM SRL?

Activitatea principală declarată a ROPLAST INDUSTRY MCM SRL este „Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic” (cod CAEN 2221).

Când a fost înființată ROPLAST INDUSTRY MCM SRL?

ROPLAST INDUSTRY MCM SRL a fost înregistrată pe 19.07.2016, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2016002742121.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ROPLAST INDUSTRY MCM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala