identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

BRAS SRL

CAEN 4781 — Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CUI 3634720J1993000459228Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 14.10.2026RO e-FacturaActivăȘcoală auto autorizată ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
56,54mil lei
▲ 2,1% vs. 2024
Profit net · 2025
2,96mil lei
▼ 36,7% vs. 2024
Salariați
69
— constant
Contracte publice
1.029
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, BRAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 56.542.581 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 2,1%. Rezultatul net a fost un profit de 2.955.488 lei. Datoriile totale au scăzut cu 29,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 69.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3634720
Nr. Reg. Comerțului
J1993000459228 · EUID ROONRC.J1993000459228
Cod CAEN
4781 — Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-03-29 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. SILVESTRU · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
700012
Contact declarat
4 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345
  1. MANCO - UNIVERSAL SRL · 41 m · CAEN 5211 · +23 firme la aceeași adresă
  2. ŢINTEA TRANS S.R.L. · 47 m · CAEN 4933
  3. ARTEM SRL · 60 m · CAEN 4778 · +2 firme la aceeași adresă
  4. INSTITUTUL DE INGINERIA SUPRAFETELOR INOVATIV SRL · 72 m · CAEN 7219 · +7 firme la aceeași adresă
  5. REGIA AUTONOMA DE TRANSPORT PUBLIC IASI RA · 112 m · CAEN 4931 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202556,54 mil lei▲ 2,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
14,14 mil28,27 mil42,41 mil56,54 mil2023 · cifră de afaceri: 46.559.360 lei2023 · profit net: 2.284.846 lei20232024 · cifră de afaceri: 55.397.757 lei2024 · profit net: 4.668.515 lei20242025 · cifră de afaceri: 56.542.581 lei56,54 mil2025 · profit net: 2.955.488 lei2025
Salariați
69
20232025
Datorii totale
8,59 mil lei▼ 29,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4781 · 3.495 firme · mai sus decât 97% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Iași · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
5,2% marjă · mai sus decât 71% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,2%
Creștere CA an/an
+2,1%
CA / salariat
819.458 lei
Datorii / active
51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+17,4%/an
Lichiditate curentă
0,92
Grad de îndatorare
51%
Scor Z-Altman
5,24 (zonă sigură)
Angajați, în timp
75 → 69 (2021–2025, -8%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202556.542.581+2,1%2.955.488−36,7%5,2%8.592.93716.967.4898.374.55269
202455.397.757+19,0%4.668.515+104%8,4%12.192.44420.911.5088.719.06469
202346.559.3602.284.8464,9%9.893.67717.859.2267.965.54970
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-14.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
școală de conducători auto autorizată ARR
IASI, STR.SILVESTRU NR.26-36
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

BRAS EXPERIENTA CALITATII OSIM 2008

Contracte publice (SEAP)

1.029

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
235
Valoare totală
460.519 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
794
Valoare totală
2.644.315 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

38
Dosare în care firma apare ca parte
38
Ca creditor
25
Ca pârât
3
Ca debitor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-222461/99/2026/a4Tribunalul Iasicontestaţie tabel preliminarFondCreditor
2026-07-201450/103/2026Tribunalul Neamtdeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondDebitor
2026-07-08262/99/2022/a11Curtea De Apel Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată cerere de suspendare -ApelIntimat
2026-06-18262/99/2022/a12Tribunalul Iasicontestaţie tabel suplimentar -BPI 11.06.2026FondCreditor
2026-06-18262/99/2022/a13Tribunalul Iasicontestaţie tabel suplimentar -BPI 11.06.2026FondCreditor
2026-05-27262/99/2022/a9Curtea De Apel Iasicontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorApelIntimat
2026-04-27262/99/2022/a11Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată apel SENTINTA CIVILA NFondCreditor
2026-04-272461/99/2026Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2026-03-18262/99/2022/a10Tribunalul Iasicontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor PV Adunare CreFondCreditor
2026-03-101302/245/2022*Curtea De Apel Iasiobligatia de a faceRecursIntimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 38; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

7 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AGROBRAS PROD SRL29701342radiată
AGROCULTURE SANDU SRL28454660în funcțiune
AUTONEXAR S.R.L.49056284în funcțiune
BRAS BROKER DE ASIGURARE SRL18680007în funcțiune
COSMOS ARENA S.R.L.40471562radiată
ELEMIS SPA SRL37472932în funcțiune
ROSINI CONSULT SRL15736537radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 8 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 5 active, cifră de afaceri cumulată 56,57 mil lei, 246.000 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · Iași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BRAS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →