identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L.

CAEN 7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CUI 36516844J2016012004404Plătitor TVA din 2019TVA la încasareVerificat ANAF 04.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
3,06mil lei
▲ 97,1% vs. 2024
Profit net · 2025
1,54mil lei
▲ 87,8% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
4
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. (CUI 36516844, nr. J2016012004404) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2016. Activitatea principală: activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112). Este plătitoare de TVA din 2019. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,06 mil lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.063.047 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 97,1%. Rezultatul net a fost un profit de 1.541.685 lei. Datoriile totale au crescut cu 123,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36516844
Nr. Reg. Comerțului
J2016012004404 · EUID ROONRC.J2016012004404
Cod CAEN
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-09-13 (10 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR LANŢULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
50861
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN12345678
  1. G COURIERS EXPRESS ALERT S.R.L. · 19 m · CAEN 5320
  2. CUMPANA ENERGY PARK SRL · 31 m · CAEN 3511 · +2 firme la aceeași adresă
  3. BOCMAN SRL · 31 m · CAEN 4212 · +10 firme la aceeași adresă
  4. INGINERIA MEDIULUI · 40 m · +5 firme la aceeași adresă
  5. CERT CENT CONSTRUCT SRL · 45 m · CAEN 4521 · +3 firme la aceeași adresă
  6. SUNRISE CENTER SRL · 51 m · +1 firme la aceeași adresă
  7. PRO-CORD S.R.L. · 60 m · CAEN 8622 · +7 firme la aceeași adresă
  8. LIVEROM GROUP INVEST SRL · 63 m · CAEN 6811 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20253,06 mil lei▲ 97,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
766 mii1,53 mil2,30 mil3,06 mil2023 · cifră de afaceri: 1.342.938 lei2023 · profit net: 587.057 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.554.049 lei2024 · profit net: 820.954 lei20242025 · cifră de afaceri: 3.063.047 lei3,06 mil2025 · profit net: 1.541.685 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
465 mii lei▲ 123,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 7112 · 16.252 firme · mai sus decât 94% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 89% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
50,3% marjă · mai sus decât 72% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
50,3%
Creștere CA an/an
+97,1%
CA / salariat
3.063.047 lei
Datorii / active
23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+77,7%/an
Grad de îndatorare
23%
Angajați, în timp
1 → 1 (2022–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.063.047+97,1%1.541.685+87,8%50,3%465.1892.002.3681.542.0851
20241.554.049+15,7%820.954+39,8%52,8%208.2311.029.114821.3541
20231.342.938587.05743,7%75.056758.925683.8691
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

4

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
26.700 lei
Ultimul an
2022

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
3
Valoare totală
336.938 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L.

Este CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. o firmă activă?

Da. CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2019 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO36516844.

Ce cifră de afaceri are CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L.?

În 2025, CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 3.063.047 lei, în creștere cu 97,1% față de 2024, și un profit net de 1.541.685 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L.?

În 2025, CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. datorii la ANAF?

CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L.?

Sediul social declarat al CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR LANŢULUI.

Ce activitate are CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L.?

Activitatea principală declarată a CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112).

Când a fost înființată CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L.?

CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. a fost înregistrată pe 13.09.2016, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2016012004404.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CONCEPT INFRASTRUCTURE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala