identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

CARBON HEAT SOLUTIONS SRL

CAEN 4321 — Lucrări de instalații electrice
CUI 36608956J2016013197408Plătitor TVA din 2017Verificat ANAF 04.11.2026carbonheat.roActivăAtestat ANRE A3, Bp, C2ALicență IGPRAutorizat IGSU (incendiu)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
57,39mil lei
▼ 4,3% vs. 2024
Profit net · 2025
4,63mil lei
▲ 57,9% vs. 2024
Salariați
46
▲ 7,0% vs. 2024
Vechime
10ani
din 2016
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CARBON HEAT SOLUTIONS SRL (CUI 36608956, nr. J2016013197408) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2016. Activitatea principală: lucrări de instalații electrice (CAEN 4321). Este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 57,39 mil lei și 46 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, CARBON HEAT SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 57.391.224 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 4,3%. Rezultatul net a fost un profit de 4.627.114 lei. Datoriile totale au crescut cu 80,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 46.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36608956
Nr. Reg. Comerțului
J2016013197408 · EUID ROONRC.J2016013197408
Cod CAEN
4321 — Lucrări de instalații electrice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-10-07 (10 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR CUZA VODĂ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
carbonheat.ro
Email
office@carbonheat.ro
Ultima schimbare
site căzut (0) · 30.10.2026

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. MED EXPERT SRL · 14 m · CAEN 8691 · +5 firme la aceeași adresă
  2. STEF CONSULTING COMPANY SRL · 17 m · CAEN 6812
  3. MEDCLUSTER S.R.L. · 17 m · CAEN 6290
  4. OPRAN GRUP CONSTRUCT S.R.L. · 26 m · CAEN 4521 · +5 firme la aceeași adresă
  5. DORA KAF S.R.L. · 42 m · CAEN 4619
  6. TERANI BIRANI SRL · 50 m · CAEN 4771 · +2 firme la aceeași adresă
  7. SERVICII INTERNET S.R.L. · 53 m · CAEN 6190
  8. BABY COM IMPEX S.R.L. · 58 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202557,39 mil lei▼ 4,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
14,99 mil29,99 mil44,98 mil59,97 mil2023 · cifră de afaceri: 45.864.361 lei2023 · profit net: 4.613.455 lei20232024 · cifră de afaceri: 59.972.187 lei2024 · profit net: 2.930.736 lei20242025 · cifră de afaceri: 57.391.224 lei57,39 mil2025 · profit net: 4.627.114 lei2025
Salariați
46▲ 7,0%
20232025
Datorii totale
24,18 mil lei▲ 80,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4321 · 8.137 firme · mai sus decât 99% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
8,1% marjă · mai sus decât 42% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,1%
Creștere CA an/an
-4,3%
CA / salariat
1.247.635 lei
Datorii / active
82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+237,9%/an
Grad de îndatorare
82%
Angajați, în timp
33 → 46 (2021–2025, +39%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202557.391.224−4,3%4.627.114+57,9%8,1%24.183.37029.410.7245.227.35446
202459.972.187+30,8%2.930.736−36,5%4,9%13.389.62416.820.6003.430.97643
202345.864.3614.613.45510,1%17.897.38123.587.2775.689.89636
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

6

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Atestat ANRE instalații electrice, tip A3
încercări pentru certificarea conformității tehnice a centralelor electrice; emis 03.12.2024
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
22657valabil03.12.2029ANRE
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip Bp
proiectare de instalații electrice de joasă tensiune; emis 03.12.2024
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
22658valabil03.12.2029ANRE
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip C2A
execuție de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 03.12.2024
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
22659valabil03.12.2029ANRE
lista din 04.10.2026
Societate de sisteme de alarmare
activități: instalare, întreținere
7819/Tvalabil01.07.2028Poliția Română (IGPR)
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 31/10/2022
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-2093valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 7/17/2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-5366valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-04-046821/303/2025Judecătoria Sectorul6bucurestivalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CARBON HEAT SRL27636280radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 57,39 mil lei, 46 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de instalații electrice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CARBON HEAT SOLUTIONS SRL

Este CARBON HEAT SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da. CARBON HEAT SOLUTIONS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este CARBON HEAT SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, CARBON HEAT SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 08.03.2017 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO36608956.

Ce cifră de afaceri are CARBON HEAT SOLUTIONS SRL?

În 2025, CARBON HEAT SOLUTIONS SRL a avut o cifră de afaceri de 57.391.224 lei, în scădere cu 4,3% față de 2024, și un profit net de 4.627.114 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CARBON HEAT SOLUTIONS SRL?

În 2025, CARBON HEAT SOLUTIONS SRL a raportat un număr mediu de 46 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este CARBON HEAT SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CARBON HEAT SOLUTIONS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are CARBON HEAT SOLUTIONS SRL procese în instanță?

Da, CARBON HEAT SOLUTIONS SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are CARBON HEAT SOLUTIONS SRL datorii la ANAF?

CARBON HEAT SOLUTIONS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CARBON HEAT SOLUTIONS SRL?

Sediul social declarat al CARBON HEAT SOLUTIONS SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR CUZA VODĂ.

Ce activitate are CARBON HEAT SOLUTIONS SRL?

Activitatea principală declarată a CARBON HEAT SOLUTIONS SRL este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321).

Când a fost înființată CARBON HEAT SOLUTIONS SRL?

CARBON HEAT SOLUTIONS SRL a fost înregistrată pe 07.10.2016, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2016013197408.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CARBON HEAT SOLUTIONS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala