identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

GESSIM INVEST S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 36778942J04/1423/2016Neplătitor TVARadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162019 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2019
4,59mil lei
▼ 1,0% vs. 2018
Profit net · 2019
433mii lei
▼ 77,0% vs. 2018
Salariați
35
▼ 32,7% vs. 2018
Vechime
9ani
din 2016
În anul 2019, GESSIM INVEST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.591.824 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 1,0%. Rezultatul net a fost un profit de 432.993 lei. Datoriile totale au scăzut cu 88,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 35.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36778942
Nr. Reg. Comerțului
J04/1423/2016 · EUID ROONRC.J04/1423/2016
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-11-24 (9 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BACĂU
Localitate
Mun. Bacău
Adresă
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. MIHAI VITEAZU, NR.8, CAM.9
Cod poștal
600038
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

4 ani
Cifra de afaceri (2019)
4.591.824 lei
▼ 1,0%
Profit net
432.993 lei
▼ 77,0%
Datorii
341.350 lei
▼ 88,2%
Salariați
35
▼ -17
Evoluția cifrei de afaceri
2017: 25.603 lei2018: 4.636.440 lei2019: 4.591.824 lei4,59 mil20172019
Evoluția profitului net
2017: 414 lei2018: 1.879.738 lei2019: 432.993 lei433 mii20172019
Evoluția numărului de salariați
2017: 12018: 522019: 353520172019

Indicatori derivați (2019)

Marjă netă
9,4%
Creștere CA an/an
-1,0%
CA / salariat
131.195 lei
Datorii / active
13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18,8%
Creștere medie anuală (2016–2019)
+710,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2019967.637 €91.245 €71.933 €558.151 €486.218 €35
2018996.334 €403.941 €621.791 €1.024.564 €402.773 €52
20175.605 €91 €2.080 €759 €-1.321 €1
🔒 Încă 1 an de istoric (2016–2016) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2017–2019). Ultima actualizare: 2026-08-14.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
GAB-CORPORATION SRL23197719radiată
GRINALDI DEVELOPER S.R.L.46981706în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Bacău

CS
CORNERSTORE S.R.L.
CUI 50845567 · Mun. Bacău
MS
MAXDAR S.R.L.
CUI 50817656 · Mun. Bacău
PP
PSC PROCONSTRUCT S.R.L.
CUI 50730591 · Mun. Bacău
EE
EUROPE ENDURANCE SOLUTIONS S.R.L.
CUI 50688322 · Mun. Bacău
DM
DOL MAR CONSTRUCT S.R.L.
CUI 50671282 · Mun. Bacău
FF
FXP FOREST HOUSE S.R.L.
CUI 50654389 · Mun. Bacău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GESSIM INVEST S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →