identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL

CAEN 4652 — Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
CUI 36810822J01/990/2016Plătitor TVA din 2017Verificat ANAF 30.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2017 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
590mii lei
▲ 10,1% vs. 2024
Profit net · 2025
22mii lei
▲ 55,0% vs. 2024
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2024
Vechime
9ani
din 2016
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL (CUI 36810822, nr. J01/990/2016) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Ocna Mureș, județul Alba, înființată în 2016. Activitatea principală: comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN 4652). Este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 590 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL a raportat o cifră de afaceri de 590.275 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 10,1%. Rezultatul net a fost un profit de 22.102 lei. Datoriile totale au crescut cu 9,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36810822
Nr. Reg. Comerțului
J01/990/2016 · EUID ROONRC.J01/990/2016
Cod CAEN
4652 — Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4650. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-12-07 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Aiud
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Orş. Ocna Mureş
Adresă
JUD. ALBA, ORŞ. OCNA MUREŞ, STR. VÎNĂTORILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
515700
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025590 mii lei▲ 10,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
181 mii361 mii542 mii723 mii2023 · cifră de afaceri: 722.754 lei2023 · profit net: 159.454 lei20232024 · cifră de afaceri: 536.296 lei2024 · profit net: 14.263 lei20242025 · cifră de afaceri: 590.275 lei590 mii2025 · profit net: 22.102 lei2025
Salariați
2▲ 100,0%
20232025
Datorii totale
298 mii lei▲ 9,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4652 · 162 firme · mai sus decât 64% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Alba · mai sus decât 72% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
3,7% marjă · mai sus decât 45% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
3,7%
Creștere CA an/an
+10,1%
CA / salariat
295.138 lei
Datorii / active
56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9,4%
Creștere medie anuală (2017–2025)
+12,0%/an
Grad de îndatorare
56%
Angajați, în timp
1 → 2 (2021–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025590.275+10,1%22.102+55,0%3,7%297.956534.107236.1512
2024536.296−25,8%14.263−91,1%2,7%271.786479.575207.7891
2023722.754159.45422,1%285.190494.005208.8152
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-031288/211/2024Tribunalul Clujanulare proces verbal de contravenţieApelIntimat
2024-01-221288/211/2024Judecătoria Clujnapocaplângere contravenţională DGV 0022515 EMAILFondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BIOSCENTS SRL31027880în funcțiune
MBT THREE STORES SRL36350228în funcțiune
MBT TWO STORES SRL35190439în funcțiune
MOBILE CARE ONLINE S.R.L.45385845în funcțiune
MOBILE TRENDS SHOPS S.R.L.48631588în funcțiune
TAPHCO CENTER SRL32419091radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 8 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 6 active, cifră de afaceri cumulată 3,86 mil lei, 11 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL

Este MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL o firmă activă?

Da. MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL plătitoare de TVA?

Da, MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.11.2017 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO36810822.

Ce cifră de afaceri are MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL?

În 2025, MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL a avut o cifră de afaceri de 590.275 lei, în creștere cu 10,1% față de 2024, și un profit net de 22.102 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL?

În 2025, MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 10.09.2026.

Are MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL procese în instanță?

Da, MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL datorii la ANAF?

MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL?

Sediul social declarat al MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL este în JUD. ALBA, ORŞ. OCNA MUREŞ, STR. VÎNĂTORILOR.

Ce activitate are MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL?

Activitatea principală declarată a MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL este „Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații” (cod CAEN 4652).

Când a fost înființată MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL?

MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL a fost înregistrată pe 07.12.2016, cu numărul de ordine în registrul comerțului J01/990/2016.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MOBILE CARE TECHNOLOGIES SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala