identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

SIGNALTEAM SRL

CAEN 6110 — Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
CUI 36916220J2017000296405Plătitor TVA din 2017TVA la încasareVerificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2017 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
4,22mil lei
▲ 3,5% vs. 2024
Profit net · 2025
1,31mil lei
▲ 124,9% vs. 2024
Salariați
11
▲ 10,0% vs. 2024
Vechime
9ani
din 2017
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SIGNALTEAM SRL (CUI 36916220, nr. J2017000296405) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2017. Activitatea principală: activități de telecomunicații prin rețele cu cablu (CAEN 6110). Este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,22 mil lei și 11 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, SIGNALTEAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.217.609 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 3,5%. Rezultatul net a fost un profit de 1.311.112 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 11.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36916220
Nr. Reg. Comerțului
J2017000296405 · EUID ROONRC.J2017000296405
Cod CAEN
6110 — Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-01-13 (9 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR COSMEŞTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
14573
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345
  1. MAR WIND SERV S.R.L. · 18 m · CAEN 4399 · +1 firme la aceeași adresă
  2. CORAL - EXPRESS INN SRL · 24 m · CAEN 4711 · +3 firme la aceeași adresă
  3. TAXOGRAPHY S.R.L. · 25 m · CAEN 7022
  4. PAULINA INVEST SRL · 37 m · CAEN 6812
  5. BALAN SERV COM SRL · 40 m · CAEN 4711 · +31 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20254,22 mil lei▲ 3,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,05 mil2,11 mil3,16 mil4,22 mil2023 · cifră de afaceri: 3.897.785 lei2023 · profit net: 908.155 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.073.201 lei2024 · profit net: 582.923 lei20242025 · cifră de afaceri: 4.217.609 lei4,22 mil2025 · profit net: 1.311.112 lei2025
Salariați
11▲ 10,0%
20232025
Datorii totale
1,33 mil lei▼ 0,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6110 · 840 firme · mai sus decât 90% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 91% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
31,1% marjă · mai sus decât 68% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
31,1%
Creștere CA an/an
+3,5%
CA / salariat
383.419 lei
Datorii / active
48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
89,3%
Creștere medie anuală (2017–2025)
+49,2%/an
Lichiditate curentă
1,89
Grad de îndatorare
48%
Scor Z-Altman
5,23 (zonă sigură)
Angajați, în timp
10 → 11 (2021–2025, +10%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20254.217.609+3,5%1.311.112+125%31,1%1.330.3262.799.1151.468.78911
20244.073.201+4,5%582.923−35,8%14,3%1.337.5571.916.199583.16310
20233.897.785908.15523,3%711.4501.641.439933.47210
Încă 6 ani de istoric (2017–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

11
Dosare în care firma apare ca parte
11
Ca reclamant
4
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-091072/317/2026Judecătoria Targucarbunestivalidare poprireFondTerţ poprit
2026-03-091073/317/2026Judecătoria Targucarbunestivalidare poprireFondTerţ poprit
2026-02-243614/303/2026Judecătoria Sectorul6bucurestivalidare poprireFondTerţ poprit
2026-02-164484/4/2026Judecătoria Sectorul4bucurestipretenţiiFondReclamant
2026-02-164485/4/2026Judecătoria Sectorul4bucurestipretenţiiFondReclamant
2024-10-1832641/94/2020Tribunalul Ilfovpretenţii data de recomandare 17.01.2025ApelIntimat Reclamant
2024-08-225133/740/2024Judecătoria Alexandriavalidare poprireFondTerţ poprit
2024-06-103563/740/2024Judecătoria Alexandriavalidare poprireFondTerţ poprit
2024-04-269009/303/2024Judecătoria Sectorul6bucurestivalidare poprireFondTerţ poprit
2023-12-1523906/303/2023Judecătoria Sectorul6bucurestivalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
BUSINESS SERVICE CONSTRUCT SRL34422204în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 7,15 mil lei, 12 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-20AdresăMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. COSMEŞTI, NR.48, PARTER, BL.B, AP.2MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR COSMEŞTI, NR.48, PARTER, BL.B, AP.2

Întrebări despre SIGNALTEAM SRL

Este SIGNALTEAM SRL o firmă activă?

Da. SIGNALTEAM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este SIGNALTEAM SRL plătitoare de TVA?

Da, SIGNALTEAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 05.07.2017 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO36916220.

Ce cifră de afaceri are SIGNALTEAM SRL?

În 2025, SIGNALTEAM SRL a avut o cifră de afaceri de 4.217.609 lei, în creștere cu 3,5% față de 2024, și un profit net de 1.311.112 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SIGNALTEAM SRL?

În 2025, SIGNALTEAM SRL a raportat un număr mediu de 11 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este SIGNALTEAM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SIGNALTEAM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are SIGNALTEAM SRL procese în instanță?

Da, SIGNALTEAM SRL apare în 11 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are SIGNALTEAM SRL datorii la ANAF?

SIGNALTEAM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SIGNALTEAM SRL?

Sediul social declarat al SIGNALTEAM SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR COSMEŞTI.

Ce activitate are SIGNALTEAM SRL?

Activitatea principală declarată a SIGNALTEAM SRL este „Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu” (cod CAEN 6110).

Când a fost înființată SIGNALTEAM SRL?

SIGNALTEAM SRL a fost înregistrată pe 13.01.2017, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2017000296405.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SIGNALTEAM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala