identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

YIAMAS THASSOS SRL

CAEN 5611 — Restaurante
CUI 37110169J2017000173016Plătitor TVA din 2017TVA la încasareVerificat ANAF 03.11.2026RO e-FacturaActivăPunct alimentar înregistrat DSVSA
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2017 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,40mil lei
▲ 4,5% vs. 2024
Profit net · 2025
30mii lei
▼ 54,1% vs. 2024
Salariați
8
— constant
Contracte publice
2
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

YIAMAS THASSOS SRL (CUI 37110169, nr. J2017000173016) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Drâmbar, comuna Ciugud, județul Alba, înființată în 2017. Activitatea principală: restaurante (CAEN 5611). Este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,40 mil lei și 8 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, YIAMAS THASSOS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.397.259 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,5%. Rezultatul net a fost un profit de 29.541 lei. Datoriile totale au scăzut cu 1,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (2.795.356 lei) depășesc activele totale (557.121 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-2.118.741 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
37110169
Nr. Reg. Comerțului
J2017000173016 · EUID ROONRC.J2017000173016
Cod CAEN
5611 — Restaurante
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-02-27 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Sat Drâmbar Com. Ciugud
Adresă
JUD. ALBA, SAT DRÂMBAR COM. CIUGUD, CAL. ALBA IULIA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
517241
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 7 firme.

100 m250 m500 mN1234567
  1. BEST BUSINESS OFFICE SRL · 31 m · CAEN 4619
  2. PEMA ELECTROTEHNIC SRL · 78 m · CAEN 2732
  3. CASTEL IMMO S.R.L. · 82 m · CAEN 6811 · +6 firme la aceeași adresă
  4. PRACTIC AUTOSERVICE SRL · 183 m · CAEN 9531 · +16 firme la aceeași adresă
  5. VGLS E-TRADING S.R.L. · 189 m · CAEN 4643 · +1 firme la aceeași adresă
  6. TRANSILVANIA NUTS SRL · 488 m · CAEN 1039
  7. CORAND COMPANY SRL · 685 m · CAEN 1071

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,40 mil lei▲ 4,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
630 mii1,26 mil1,89 mil2,52 mil2023 · cifră de afaceri: 2.520.105 lei2023 · profit net: 62.987 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.293.011 lei2024 · profit net: 64.422 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.397.259 lei2,40 mil2025 · profit net: 29.541 lei2025
Salariați
8
20232025
Datorii totale
2,80 mil lei▼ 1,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 5611 · 10.308 firme · mai sus decât 79% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Alba · mai sus decât 89% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,2% marjă · mai sus decât 46% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,2%
Creștere CA an/an
+4,5%
CA / salariat
299.657 lei
Datorii / active
502%
Creștere medie anuală (2017–2025)
+19,0%/an
Grad de îndatorare
502%
Angajați, în timp
5 → 8 (2021–2025, +60%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.397.259+4,5%29.541−54,1%1,2%2.795.356557.121-2.118.7418
20242.293.011−9,0%64.422+2,3%2,8%2.831.4571.299.201-1.414.0248
20232.520.10562.9872,5%2.642.4991.381.614-1.140.7358
Încă 6 ani de istoric (2017–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Restaurant / fast-food înregistrat DSVSA
Ciugud,Sat Drambar, Calea Alba Iulia, Nr.2
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 03.11.2026
Puncte de activitate verificate · 1

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Restaurant / fast-food 1

  • Ciugud,Sat Drambar, Calea Alba Iulia, Nr.2

Contracte publice (SEAP)

2

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
24.206 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

16 firme afiliate · 7 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
INDEX - 4 PRODIMPRX SRL2798848radiată
IPEC SA6698299în funcțiune
KIO AGRICOL S.R.L.43817998în funcțiune
CESIRO NOUA GENERAȚIE S.R.L.45583966în funcțiune
CESIRO TRADING S.R.L.37705493în funcțiune
HIDRO CUGIR SRL28979678radiată
HIDRO ZLATNA SRL28979651radiată
IPEC ROBOTICS S.R.L.43819301în funcțiune
IPEC COVACIU SRL1756020în funcțiune
KIO ENERGY SRL14057392în funcțiune
KIOFARMA S.R.L.52152354în funcțiune
MOSS ENERGY SRL16248208radiată
PARC ECO EOLIAN SRL28979686radiată
PARC ECO SOLAR SRL28979660radiată
SCALDA DACILOR SRL26183998radiată
STABILO ENERGY SRL7355760în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 85 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 6 județe: 60 active, cifră de afaceri cumulată 220,21 mil lei, 920 salariați, 51 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Restaurante · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre YIAMAS THASSOS SRL

Este YIAMAS THASSOS SRL o firmă activă?

Da. YIAMAS THASSOS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este YIAMAS THASSOS SRL plătitoare de TVA?

Da, YIAMAS THASSOS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17.03.2017 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO37110169.

Ce cifră de afaceri are YIAMAS THASSOS SRL?

În 2025, YIAMAS THASSOS SRL a avut o cifră de afaceri de 2.397.259 lei, în creștere cu 4,5% față de 2024, și un profit net de 29.541 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are YIAMAS THASSOS SRL?

În 2025, YIAMAS THASSOS SRL a raportat un număr mediu de 8 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este YIAMAS THASSOS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care YIAMAS THASSOS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 17.08.2026.

Are YIAMAS THASSOS SRL datorii la ANAF?

YIAMAS THASSOS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul YIAMAS THASSOS SRL?

Sediul social declarat al YIAMAS THASSOS SRL este în JUD. ALBA, SAT DRÂMBAR COM. CIUGUD, CAL. ALBA IULIA.

Ce activitate are YIAMAS THASSOS SRL?

Activitatea principală declarată a YIAMAS THASSOS SRL este „Restaurante” (cod CAEN 5611).

Când a fost înființată YIAMAS THASSOS SRL?

YIAMAS THASSOS SRL a fost înregistrată pe 27.02.2017, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2017000173016.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
YIAMAS THASSOS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala