identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

VALAS BUILDING INVEST SRL

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 37163163J01/216/2017Neplătitor TVARadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20172024 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2024
100mii lei
▼ 32,7% vs. 2023
Profit net · 2024
17mii lei
▲ 225,1% vs. 2023
Salariați
1
— constant
Vechime
9ani
din 2017
În anul 2024, VALAS BUILDING INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 100.493 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 32,7%. Rezultatul net a fost un profit de 16.738 lei. Datoriile totale au scăzut cu 56,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.
  • Datorii peste active — Datoriile (24.119 lei) depășesc activele totale (6.135 lei) în 2024.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-17.984 lei) în bilanțul depus pe 2024.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
37163163
Nr. Reg. Comerțului
J01/216/2017 · EUID ROONRC.J01/216/2017
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-03-07 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Alba Iulia
Adresă
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. CALEA MOŢILOR, NR.114B, SP. COM. 5, SC.A
Cod poștal
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

8 ani
Cifra de afaceri (2024)
100.493 lei
▼ 32,7%
Profit net
16.738 lei
▲ 225,1%
Datorii
24.119 lei
▼ 56,6%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2022: 27.866 lei2023: 149.325 lei2024: 100.493 lei100 mii20222024
Evoluția profitului net
2022: -39.554 lei2023: 5.149 lei2024: 16.738 lei17 mii20222024
Evoluția numărului de salariați
2022: 12023: 12024: 1120222024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
16,7%
Creștere CA an/an
-32,7%
CA / salariat
100.493 lei
Datorii / active
393%
Creștere medie anuală (2017–2024)
+2,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024100.493 lei16.738 lei24.119 lei6.135 lei-17.984 lei1
2023149.325 lei5.149 lei55.588 lei20.866 lei-34.722 lei1
202227.866 lei-39.554 lei249.996 lei21.124 lei-39.872 lei1
🔒 Încă 5 ani de istoric (2017–2021) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-08-16.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
ANET CONSTRUCT SRL33020497în funcțiune
PROVIA IMOBILIARE S.R.L.52360371în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Alba

RS
RAMING S.R.L.
CUI 51078896 · Mun. Alba Iulia
DA
DORICONS ALBA S.R.L.
CUI 51032562 · Mun. Alba Iulia
AS
AERAPLUS S.R.L.
CUI 50971530 · Mun. Alba Iulia
IC
INSPIRE CONSTRUCT S.R.L.
CUI 50919451 · Mun. Alba Iulia
TE
TRANSILVANIA EXCLUSIV CONSTRUCT S.R.L.
CUI 50889865 · Mun. Alba Iulia
JS
JAKTOP S.R.L.
CUI 50648689 · Mun. Alba Iulia

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VALAS BUILDING INVEST SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →