identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 37677091J35/2102/2017Plătitor TVA din 2018Verificat ANAF 07.11.2026RO e-FacturaActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,41mil lei
▲ 15,6% vs. 2024
Profit net · 2025
57mii lei
▲ 186,9% vs. 2024
Salariați
17
▲ 6,3% vs. 2024
Contracte publice
22
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL (CUI 37677091, nr. J35/2102/2017) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Dumbrăvița, județul Timiș, înființată în 2017. Activitatea principală: transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941). Este plătitoare de TVA din 2018. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,41 mil lei și 17 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 07.11.2026.

În anul 2025, UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.405.632 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 15,6%. Rezultatul net a fost un profit de 57.196 lei. Datoriile totale au crescut cu 23,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 17.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
37677091
Nr. Reg. Comerțului
J35/2102/2017 · EUID ROONRC.J35/2102/2017
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-05-30 (9 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-07 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 18 firme.

100 m250 mN12345
  1. RALPOP FAMILY S.R.L. · 279 m · CAEN 4100 · +2 firme la aceeași adresă
  2. KINETIKA CENTER SRL · 310 m · CAEN 8695
  3. LE ART SOLUTIONS S.R.L. · 345 m · CAEN 6201 · +4 firme la aceeași adresă
  4. ADELISSE NOVA S.R.L. · 364 m · CAEN 7020
  5. FIRST CORNER DEVELOPMENT SRL · 365 m · CAEN 6812 · +29 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,41 mil lei▲ 15,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,60 mil3,20 mil4,80 mil6,41 mil2023 · cifră de afaceri: 5.194.845 lei2023 · profit net: 44.730 lei20232024 · cifră de afaceri: 5.543.183 lei2024 · profit net: -65.783 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.405.632 lei6,41 mil2025 · profit net: 57.196 lei2025
Salariați
17▲ 6,3%
20232025
Datorii totale
2,36 mil lei▲ 23,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4941 · 34.821 firme · mai sus decât 94% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Timiș · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,9% marjă · mai sus decât 37% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,9%
Creștere CA an/an
+15,6%
CA / salariat
376.802 lei
Datorii / active
94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
19,6%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+65,9%/an
Grad de îndatorare
94%
Angajați, în timp
14 → 17 (2021–2025, +21%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.405.632+15,6%57.1960,9%2.363.8092.521.933291.55917
20245.543.183+6,7%-65.783−247%-1,2%1.911.2602.521.848234.36216
20235.194.84544.7300,9%1.358.9111.833.105508.57515
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-07.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL, DUMBRAVITA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

22

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
22
Valoare totală
564.644 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca reclamant
3
Ca pârât
2
Ca debitor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-0423512/325/2026Judecătoria TimisoarapretenţiiFondPârât
2025-11-202852/250/2025Judecătoria Lipovaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2024-11-2843977/325/2024Judecătoria TimisoarapretenţiiFondPârât
2024-11-226157/30/2024Tribunalul Timisamendă pentru neexecutarea hotărârii judecătoreşti (art.24 din Legea nr.554/2004FondReclamant
2023-10-194466/30/2022Curtea De Apel Timisoaraobligaţia de a faceRecursIntimat RECLAMANT
2022-10-194466/30/2022Tribunalul Timisobligaţia de a faceFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
UTC DEPO & EXPEDITII S.R.L.44839692în dizolvare

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 6,41 mil lei, 17 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Timiș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL

Este UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL o firmă activă?

Da. UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 07.11.2026).

Este UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL plătitoare de TVA?

Da, UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 08.06.2018 (verificare ANAF din 07.11.2026). Codul de TVA este RO37677091.

Ce cifră de afaceri are UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL?

În 2025, UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL a avut o cifră de afaceri de 6.405.632 lei, în creștere cu 15,6% față de 2024, și un profit net de 57.196 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL?

În 2025, UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL a raportat un număr mediu de 17 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL procese în instanță?

Da, UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL apare în 6 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL datorii la ANAF?

UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL?

Sediul social declarat al UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL este în JUD. TIMIŞ, SAT DUMBRĂVIŢA COM. DUMBRĂVIŢA, STR. ARHIMEDE.

Ce activitate are UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL?

Activitatea principală declarată a UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941).

Când a fost înființată UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL?

UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL a fost înregistrată pe 30.05.2017, cu numărul de ordine în registrul comerțului J35/2102/2017.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
UTC LOGISTIC&EXPEDITII SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala