identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

DSC ELISIUM SRL

CAEN 6619 — Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
CUI 38404065J29/2576/2017Neplătitor TVAVerificat ANAF 16.10.2026RO e-Facturaabe-consulting.roActivăIntermediar de credite (ANPC)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2017 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
35mii lei
▼ 63,4% vs. 2024
Profit net · 2025
24mii lei
▼ 37,1% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
8ani
din 2017
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DSC ELISIUM SRL a raportat o cifră de afaceri de 35.073 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 63,4%. Rezultatul net a fost un profit de 24.413 lei. Datoriile totale au scăzut cu 86,3% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38404065
Nr. Reg. Comerțului
J29/2576/2017 · EUID ROONRC.J29/2576/2017
Cod CAEN
6619 — Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-10-26 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. GHEORGHE GRIGORE CANTACUZINO
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
abe-consulting.ro
Email
office@abe-consulting.ro

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 16 firme.

100 mN12345678
  1. FUN TEAM EVENTS SRL · 34 m · CAEN 9329
  2. GALO OPREA SRL · 77 m · CAEN 4778 · +2 firme la aceeași adresă
  3. MOIANU NICOLAE · 79 m · +1 firme la aceeași adresă
  4. JOFOXON S.R.L. · 92 m · CAEN 8552
  5. THE ORGANIC ORCHARD SRL · 93 m · CAEN 125
  6. HAIRADIN AGENT DE ASIGURARE SRL · 95 m · CAEN 6622
  7. PHOENIX CONSULTANCY S.R.L. · 96 m · CAEN 7022
  8. EKMEK HOUSE PAN S.R.L. · 104 m · CAEN 1071

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202535 mii lei▼ 63,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
37 mii75 mii112 mii150 mii2023 · cifră de afaceri: 149.519 lei2023 · profit net: 9.790 lei20232024 · cifră de afaceri: 95.799 lei2024 · profit net: 38.827 lei20242025 · cifră de afaceri: 35.073 lei35 mii2025 · profit net: 24.413 lei2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
11 mii lei▼ 86,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 6619 · 1.766 firme · mai sus decât 18% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Prahova · mai sus decât 16% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
69,6% marjă · mai sus decât 84% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
69,6%
Creștere CA an/an
-63,4%
Datorii / active
13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34,2%
Creștere medie anuală (2017–2025)
+29,7%/an
Grad de îndatorare
13%
Angajați, în timp
2 → 1 (2022–2024, -50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202535.073−63,4%24.413−37,1%69,6%10.90582.35671.451—
202495.799−35,9%38.827+297%40,5%79.661126.69947.0381
2023149.5199.7906,5%142.220150.4318.2112
Încă 6 ani de istoric (2017–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Intermediar de credite înregistrat (ANPC)
Reprezentant desemnat; în numele: SC ADWISERS PROFESIONAL CONSULTING SRL; Registru Persoane Juridice
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor (ANPC)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DSC ELISIUM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →