identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

CALIN HOCHBAU S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 38470999J2017018892406Plătitor TVA din 2021TVA la încasareVerificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
13,20mil lei
▼ 11,6% vs. 2024
Profit net · 2025
229mii lei
▼ 86,4% vs. 2024
Salariați
39
▲ 50,0% vs. 2024
Vechime
8ani
din 2017
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CALIN HOCHBAU S.R.L. (CUI 38470999, nr. J2017018892406) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2017. Activitatea principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13,20 mil lei și 39 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, CALIN HOCHBAU S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 13.195.637 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 11,6%. Rezultatul net a fost un profit de 229.487 lei. Datoriile totale au scăzut cu 5,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 39.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38470999
Nr. Reg. Comerțului
J2017018892406 · EUID ROONRC.J2017018892406
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-11-10 (8 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, ŞOS VIILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
50153
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 23 firme.

100 mN12
  1. MOBIFOX RETAIL S.R.L. · 74 m · CAEN 4759 · +1 firme la aceeași adresă
  2. ROMIR IMPEX S.R.L. · 84 m · CAEN 4719 · +37 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202513,20 mil lei▼ 11,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,73 mil7,47 mil11,20 mil14,93 mil2023 · cifră de afaceri: 1.512.854 lei2023 · profit net: 841.788 lei20232024 · cifră de afaceri: 14.934.650 lei2024 · profit net: 1.693.442 lei20242025 · cifră de afaceri: 13.195.637 lei13,20 mil2025 · profit net: 229.487 lei2025
Salariați
39▲ 50,0%
20232025
Datorii totale
15,84 mil lei▼ 5,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4100 · 21.308 firme · mai sus decât 95% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,7% marjă · mai sus decât 31% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,7%
Creștere CA an/an
-11,6%
CA / salariat
338.350 lei
Datorii / active
82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8,7%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+147,4%/an
Grad de îndatorare
82%
Angajați, în timp
68 → 39 (2022–2025, -43%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202513.195.637−11,6%229.487−86,4%1,7%15.837.58819.314.7442.631.89239
202414.934.650+887%1.693.442+101%11,3%16.725.22919.943.5273.003.37826
20231.512.854841.78855,6%21.035.22322.539.2121.314.020103
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-12-184853/222/2025Judecătoria Dorohoivalidare poprireFondTerţ poprit
2023-05-151726/259/2023Judecătoria Mizilvalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
TAKTBAU S.R.L.49120492în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 13,23 mil lei, 40 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CALIN HOCHBAU S.R.L.

Este CALIN HOCHBAU S.R.L. o firmă activă?

Da. CALIN HOCHBAU S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este CALIN HOCHBAU S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CALIN HOCHBAU S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.11.2021 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO38470999.

Ce cifră de afaceri are CALIN HOCHBAU S.R.L.?

În 2025, CALIN HOCHBAU S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 13.195.637 lei, în scădere cu 11,6% față de 2024, și un profit net de 229.487 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CALIN HOCHBAU S.R.L.?

În 2025, CALIN HOCHBAU S.R.L. a raportat un număr mediu de 39 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este CALIN HOCHBAU S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CALIN HOCHBAU S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 10.10.2026.

Are CALIN HOCHBAU S.R.L. procese în instanță?

Da, CALIN HOCHBAU S.R.L. apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are CALIN HOCHBAU S.R.L. datorii la ANAF?

CALIN HOCHBAU S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CALIN HOCHBAU S.R.L.?

Sediul social declarat al CALIN HOCHBAU S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, ŞOS VIILOR.

Ce activitate are CALIN HOCHBAU S.R.L.?

Activitatea principală declarată a CALIN HOCHBAU S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100).

Când a fost înființată CALIN HOCHBAU S.R.L.?

CALIN HOCHBAU S.R.L. a fost înregistrată pe 10.11.2017, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2017018892406.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CALIN HOCHBAU S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala