identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SI COMERT "GOMMA PRESTO" SRL

CAEN 150 — Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
CUI 3858662J14/196/1993Plătitor TVA din 2002Verificat ANAF 12.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
33mii lei
▼ 16,8% vs. 2024
Profit net · 2025
4.217lei
▼ 74,9% vs. 2024
Salariați
2
▼ 33,3% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2019
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SI COMERT "GOMMA PRESTO" SRL a raportat o cifră de afaceri de 33.393 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 16,8%. Rezultatul net a fost un profit de 4.217 lei. Datoriile totale au crescut cu 12,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3858662
Nr. Reg. Comerțului
J14/196/1993 · EUID ROONRC.J14/196/1993
Cod CAEN
150 — Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-04-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
COVASNA
Localitate
Mun. Sfântu Gheorghe
Adresă
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. CIUCULUI · 4 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 5 firme.

100 mN12345678
  1. KULJAK CONSTRUCT S.R.L. · 33 m · CAEN 4334
  2. PROD BICON S.R.L. · 51 m · CAEN 4120 · +4 firme la aceeași adresă
  3. CONAX S.R.L. · 65 m · CAEN 4100
  4. PRODUCTIE "IN MEMORIAM" SZ.I. SRL · 70 m · CAEN 1424 · +1 firme la aceeași adresă
  5. IT.CITY SOLUTIONS S.R.L. · 76 m · CAEN 4321 · +2 firme la aceeași adresă
  6. EUROCENTER AMOBA SRL · 80 m · CAEN 8559 · +1 firme la aceeași adresă
  7. TAXISOKK S.R.L. · 101 m · CAEN 4933 · +1 firme la aceeași adresă
  8. KLASSZ MARKET SRL · 114 m · CAEN 4711

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202533 mii lei▼ 16,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
57 mii113 mii170 mii227 mii2023 · cifră de afaceri: 56.066 lei2023 · profit net: 226.552 lei20232024 · cifră de afaceri: 40.158 lei2024 · profit net: 16.819 lei20242025 · cifră de afaceri: 33.393 lei33 mii2025 · profit net: 4.217 lei2025
Salariați
2▼ 33,3%
20232025
Datorii totale
713 mii lei▲ 12,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 150 · 1.018 firme · mai sus decât 15% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Covasna · mai sus decât 13% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
12,6% marjă · mai sus decât 67% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
12,6%
Creștere CA an/an
-16,8%
CA / salariat
16.697 lei
Datorii / active
78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-30,7%/an
Grad de îndatorare
78%
Angajați, în timp
1 → 2 (2021–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202533.393−16,8%4.217−74,9%12,6%712.503915.511249.1042
202440.158−28,4%16.819−92,6%41,9%633.242846.341243.0873
202356.066226.552404,1%656.354845.315226.2673
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
34 lei
Ultimul an
2019

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-10-135991/305/2025Judecătoria Sfantugheorghevalidare poprireFondTerţ poprit
2024-02-14227/119/2024Tribunalul Covasnadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2023-12-297395/305/2023Judecătoria Sfantugheorghecontestaţie la executareFondContestator

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · Covasna

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SI COMERT "GOMMA PRESTO" SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →