identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

COGEN ENGINE PARTS S.R.L.

CAEN 4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CUI 38887814J2018000732232Plătitor TVA din 2018Verificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
329mii lei
▼ 35,0% vs. 2024
Profit net · 2025
12mii lei
▼ 81,1% vs. 2024
Salariați
—
Contracte publice
2
SEAP · activ 2019
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

COGEN ENGINE PARTS S.R.L. (CUI 38887814, nr. J2018000732232) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Popești-Leordeni, județul Ilfov, înființată în 2018. Activitatea principală: intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619). Este plătitoare de TVA din 2018. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 329 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, COGEN ENGINE PARTS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 329.138 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 35,0%. Rezultatul net a fost un profit de 11.575 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,1% față de anul anterior.
Observații
  • Adresă cu multe firme — 22 firme la aceeași adresă.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38887814
Nr. Reg. Comerțului
J2018000732232 · EUID ROONRC.J2018000732232
Cod CAEN
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-02-19 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 68 firme. Vezi pe hartă →

100 mN12345678
  1. ALFA SURGERY S.R.L. · 52 m · CAEN 8623 · +1 firme la aceeași adresă
  2. SENERGY SOFT SRL · 60 m · CAEN 6201
  3. FZIN SEMINARS S.R.L. · 73 m · CAEN 8559 · +1 firme la aceeași adresă
  4. BLOOM SOFT DEVELOPMENT & CONSULTING S.R.L. · 77 m · CAEN 6201 · +1 firme la aceeași adresă
  5. ATELIER BEBE CUTE S.R.L. · 83 m · CAEN 4771
  6. SERAPHIC DIVISION S.R.L. · 86 m · CAEN 4791
  7. VASY & EX. GAL S.R.L. · 94 m · CAEN 4791 · +4 firme la aceeași adresă
  8. GEPAO COM SRL · 105 m · CAEN 1582 · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025329 mii lei▼ 35,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
127 mii253 mii380 mii507 mii2023 · cifră de afaceri: 493.360 lei2023 · profit net: -47.647 lei20232024 · cifră de afaceri: 506.653 lei2024 · profit net: 61.093 lei20242025 · cifră de afaceri: 329.138 lei329 mii2025 · profit net: 11.575 lei2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
1,16 mil lei▼ 13,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4619 · 6.681 firme · mai sus decât 58% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Ilfov · mai sus decât 55% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
3,5% marjă · mai sus decât 34% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
3,5%
Creștere CA an/an
-35,0%
Datorii / active
98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45,6%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+14,8%/an
Grad de îndatorare
98%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2024, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025329.138−35,0%11.575−81,1%3,5%1.160.6131.185.48225.394—
2024506.653+2,7%61.09312,1%1.335.0661.348.88513.8191
2023493.360-47.647-9,7%1.701.5761.654.302-47.2741
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Contracte publice (SEAP)

2

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
5.419 lei
Ultimul an
2019

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

21

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
POTENZZ S.R.L.51276990în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 329 mii lei, 1 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Intermedieri în comerțul cu produse diverse · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre COGEN ENGINE PARTS S.R.L.

Este COGEN ENGINE PARTS S.R.L. o firmă activă?

Da. COGEN ENGINE PARTS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este COGEN ENGINE PARTS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, COGEN ENGINE PARTS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 30.03.2018 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO38887814.

Ce cifră de afaceri are COGEN ENGINE PARTS S.R.L.?

În 2025, COGEN ENGINE PARTS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 329.138 lei, în scădere cu 35,0% față de 2024, și un profit net de 11.575 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este COGEN ENGINE PARTS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care COGEN ENGINE PARTS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are COGEN ENGINE PARTS S.R.L. datorii la ANAF?

COGEN ENGINE PARTS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul COGEN ENGINE PARTS S.R.L.?

Sediul social declarat al COGEN ENGINE PARTS S.R.L. este în JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, STR. LAURENŢIU RAICIU.

Ce activitate are COGEN ENGINE PARTS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a COGEN ENGINE PARTS S.R.L. este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse” (cod CAEN 4619).

Când a fost înființată COGEN ENGINE PARTS S.R.L.?

COGEN ENGINE PARTS S.R.L. a fost înregistrată pe 19.02.2018, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2018000732232.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COGEN ENGINE PARTS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala