identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

EMPISAL SRL

CAEN 1102 — Fabricarea vinurilor din struguri
CUI 3890337J1993000364379Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 11.10.2026RO e-FacturaActivăAutorizat accizeÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,07mil lei
▲ 25,2% vs. 2024
Profit net · 2025
250mii lei
▲ 278,1% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, EMPISAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.074.076 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 25,2%. Rezultatul net a fost un profit de 250.034 lei. Datoriile totale au scăzut cu 67,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3890337
Nr. Reg. Comerțului
J1993000364379 · EUID ROONRC.J1993000364379
Cod CAEN
1102 — Fabricarea vinurilor din struguri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-05-07 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VASLUI
Localitate
Sat Văleni Com. Văleni
Adresă
JUD. VASLUI, SAT VĂLENI COM. VĂLENI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
737403

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20251,07 mil lei▲ 25,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
269 mii537 mii806 mii1,07 mil2023 · cifră de afaceri: 562.707 lei2023 · profit net: 73.699 lei20232024 · cifră de afaceri: 857.910 lei2024 · profit net: 66.127 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.074.076 lei1,07 mil2025 · profit net: 250.034 lei2025
Salariați
4
20232025
Datorii totale
155 mii lei▼ 67,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 1102 · 225 firme · mai sus decât 68% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Vaslui · mai sus decât 82% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
23,3% marjă · mai sus decât 83% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
23,3%
Creștere CA an/an
+25,2%
CA / salariat
268.519 lei
Datorii / active
6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+6,9%/an
Grad de îndatorare
6%
Angajați, în timp
5 → 4 (2021–2025, -20%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.074.076+25,2%250.034+278%23,3%155.1792.655.9421.882.7534
2024857.910+52,5%66.127−10,3%7,7%473.1583.915.8772.179.9574
2023562.70773.69913,1%496.2564.234.0192.333.5255
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

6

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Antrepozit fiscal autorizat (MF/ANAF)
autorizat din 01/02/2004; invalidat la 13/04/2007; produse: W200
RO0036437PP01retras—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Antrepozit fiscal autorizat (MF/ANAF)
autorizat din 01/02/2004; invalidat la 23/11/2007; produse: W200
RO0036437PP02retras—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Antrepozit fiscal autorizat (MF/ANAF)
autorizat din 01/04/2015; invalidat la 28/11/2016; produse: W200
RO0036437PP03retras01.04.2020Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Antrepozit fiscal autorizat (MF/ANAF)
autorizat din 25/09/2025; produse: W200
RO0036437PP04valabil25.09.2030Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Antrepozitar autorizat produse accizabile (MF/ANAF)
autorizat din 25/09/2025
RO0036400XX00valabil—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2018-08-232054/93/2017*Tribunalul Ilfovdeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor Creditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea vinurilor din struguri · Vaslui

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
EMPISAL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →