identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

ELEGREEN TECH S.R.L.

CAEN 2630 — Fabricarea echipamentelor de comunicații
CUI 38954182J2018000520226Plătitor TVA din 2022Verificat ANAF 13.10.2026RO e-FacturaActivăAtestat ANRE BLicență IGPRAutorizat IGSU (incendiu)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,02mil lei
▲ 41,6% vs. 2024
Profit net · 2025
158mii lei
▲ 1.459,1% vs. 2024
Salariați
7
▲ 40,0% vs. 2024
Contracte publice
27
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ELEGREEN TECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.017.685 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 41,6%. Rezultatul net a fost un profit de 158.315 lei. Datoriile totale au crescut cu 76,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 7.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38954182
Nr. Reg. Comerțului
J2018000520226 · EUID ROONRC.J2018000520226
Cod CAEN
2630 — Fabricarea echipamentelor de comunicații
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-03-01 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. HLINCEA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
700715
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 14 firme.

100 mN1234
  1. CARV TA SRL · 45 m · CAEN 2512 · +13 firme la aceeași adresă
  2. CONTA LD S.R.L. · 76 m · CAEN 4711 · +12 firme la aceeași adresă
  3. TAXATIO S.R.L. · 94 m · CAEN 6910 · +8 firme la aceeași adresă
  4. LAIF COM SRL · 104 m · CAEN 4711 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20251,02 mil lei▲ 41,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
254 mii509 mii763 mii1,02 mil2023 · cifră de afaceri: 640.149 lei2023 · profit net: 94.863 lei20232024 · cifră de afaceri: 718.601 lei2024 · profit net: 10.154 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.017.685 lei1,02 mil2025 · profit net: 158.315 lei2025
Salariați
7▲ 40,0%
20232025
Datorii totale
375 mii lei▲ 76,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 2630 · 34 firme · mai sus decât 52% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Iași · mai sus decât 79% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
15,6% marjă · mai sus decât 70% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
15,6%
Creștere CA an/an
+41,6%
CA / salariat
145.384 lei
Datorii / active
69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
89,2%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+111,6%/an
Grad de îndatorare
69%
Angajați, în timp
2 → 7 (2021–2025, +250%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.017.685+41,6%158.315+999%15,6%374.650543.482177.5727
2024718.601+12,3%10.154−89,3%1,4%212.639229.58619.2575
2023640.14994.86314,8%243.990336.78395.1035
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Atestat ANRE instalații electrice, tip B
proiectare și execuție de instalații electrice în clădiri, branșamente de 0,4 kV; emis 31.10.2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
23871valabil31.10.2030ANRE
lista din 04.10.2026
Societate de sisteme de alarmare
activități: instalare, întreținere
7267/Tvalabil28.03.2027Poliția Română (IGPR)
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 23/8/2022
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-1895valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

27

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
27
Valoare totală
129.247 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea echipamentelor de comunicații · Iași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ELEGREEN TECH S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →