identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

COMPREST V E C SRL

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 3909103J01/273/1993Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
153mii €
▲ 11,2% vs. 2024
Profit net · 2025
3.902€
▲ 42,1% vs. 2024
Salariați
2
▼ 33,3% vs. 2024
Contracte publice
88
SEAP · activ 2022
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

COMPREST V E C SRL (CUI 3909103, nr. J01/273/1993) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Aiud, județul Alba, înființată în 1993. Activitatea principală: comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 771 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, COMPREST V E C SRL a raportat o cifră de afaceri de 771.046 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 12,8%. Rezultatul net a fost un profit de 19.679 lei. Datoriile totale au scăzut cu 10,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3909103
Nr. Reg. Comerțului
J01/273/1993 · EUID ROONRC.J01/273/1993
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-05-12 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Aiud
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Aiud
Adresă
JUD. ALBA, MUN. AIUD, STR. IULIU MANIU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
515200
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. COCOŞUL DE AUR SRL · 20 m · CAEN 4711
  2. VERNEŞ DOROTTYA SRL · 24 m · CAEN 4779 · +1 firme la aceeași adresă
  3. VENUS CENTER SRL · 30 m · CAEN 4781
  4. FRATELLO MODEL SRL · 43 m · CAEN 4772 · +2 firme la aceeași adresă
  5. IOLO NETWORK S.R.L. · 51 m · CAEN 4791
  6. LUK DE LUX SRL · 58 m · CAEN 5611 · +3 firme la aceeași adresă
  7. NORTHDAN SOFT S.R.L. · 68 m · CAEN 6210
  8. ESD-ATMA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · 75 m · CAEN 6920 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025153 mii €▲ 11,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
38 mii76 mii115 mii153 mii2023 · cifră de afaceri: 136.185 €2023 · profit net: 13.168 €20232024 · cifră de afaceri: 137.459 €2024 · profit net: 2.746 €20242025 · cifră de afaceri: 152.891 €153 mii2025 · profit net: 3.902 €2025
Salariați
2▼ 33,3%
20232025
Datorii totale
3.887 €▼ 11,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4711 · 32.534 firme · mai sus decât 70% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Alba · mai sus decât 76% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
2,6% marjă · mai sus decât 52% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,6%
Creștere CA an/an
+11,2%
CA / salariat
76.446 €
Datorii / active
4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-9,7%/an
Grad de îndatorare
4%
Angajați, în timp
6 → 2 (2021–2025, -67%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025152.891+11,2%3.902+42,1%2,6%3.88793.60189.7142
2024137.459+0,9%2.746−79,1%2,0%4.37794.11689.7393
2023136.18513.1689,7%2.168102.825100.6573
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

88

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
88
Valoare totală
74.769 lei
Ultimul an
2022

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre COMPREST V E C SRL

Este COMPREST V E C SRL o firmă activă?

Da. COMPREST V E C SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este COMPREST V E C SRL plătitoare de TVA?

Da, COMPREST V E C SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.06.1993 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO3909103.

Ce cifră de afaceri are COMPREST V E C SRL?

În 2025, COMPREST V E C SRL a avut o cifră de afaceri de 771.046 lei, în creștere cu 12,8% față de 2024, și un profit net de 19.679 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are COMPREST V E C SRL?

În 2025, COMPREST V E C SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este COMPREST V E C SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care COMPREST V E C SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are COMPREST V E C SRL datorii la ANAF?

COMPREST V E C SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul COMPREST V E C SRL?

Sediul social declarat al COMPREST V E C SRL este în JUD. ALBA, MUN. AIUD, STR. IULIU MANIU.

Ce activitate are COMPREST V E C SRL?

Activitatea principală declarată a COMPREST V E C SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711).

Când a fost înființată COMPREST V E C SRL?

COMPREST V E C SRL a fost înregistrată pe 12.05.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J01/273/1993.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COMPREST V E C SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala