identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 39147245J2018004692400Plătitor TVA din 2022Verificat ANAF 03.11.2026grc.roActivăAtestat ANRE B
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2021 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,53mil lei
▼ 54,3% vs. 2024
Profit net · 2025
−189mii lei
▼ 112,3% vs. 2024
Salariați
3
▲ 50,0% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. (CUI 39147245, nr. J2018004692400) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2018. Activitatea principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,53 mil lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.530.094 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 54,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 188.781 lei. Datoriile totale au crescut cu 27,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
Semnale de atenție
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 260.068 lei.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-188.781 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
39147245
Nr. Reg. Comerțului
J2018004692400 · EUID ROONRC.J2018004692400
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-04-04 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR SOLDAT ENACHE ION
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
grc.ro
Email
office@grc.ro
Ultima schimbare
platformă schimbată: — → WordPress · 06.11.2026

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. CASA MIA COMPREST S.R.L. · 54 m · CAEN 6831 · +1 firme la aceeași adresă
  2. HIVOLT SOLUTIONS S.R.L. · 56 m · CAEN 7112
  3. FLEXTIME SHOP S.R.L. · 70 m · CAEN 4711
  4. KINANA IMPEX S.R.L. · 74 m · CAEN 4711
  5. SECRET YASE MANAGEMENT S.R.L. · 81 m · CAEN 7311
  6. DINAMIC DISTRIBUTION FOOD S.R.L.-D. · 83 m · CAEN 4632
  7. ENZZE INC S.R.L. · 89 m · CAEN 4619
  8. UTU GSM S.R.L. · 91 m · CAEN 9510

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,53 mil lei▼ 54,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
837 mii1,67 mil2,51 mil3,35 mil2023 · cifră de afaceri: 1.128.750 lei2023 · profit net: 397.813 lei20232024 · cifră de afaceri: 3.347.089 lei2024 · profit net: 1.532.201 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.530.094 lei1,53 mil2025 · profit net: -188.781 lei2025
Salariați
3▲ 50,0%
20232025
Datorii totale
1,10 mil lei▲ 27,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4100 · 21.308 firme · mai sus decât 75% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 82% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-12,3% marjă · mai sus decât 18% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-12,3%
Creștere CA an/an
-54,3%
CA / salariat
510.031 lei
Datorii / active
52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-16,5%
Creștere medie anuală (2021–2025)
+39,6%/an
Grad de îndatorare
52%
Angajați, în timp
1 → 3 (2021–2025, +200%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.530.094−54,3%-188.781−112%-12,3%1.098.1972.105.0351.141.3733
20243.347.089+197%1.532.201+285%45,8%863.5642.173.9701.330.1532
20231.128.750397.81335,2%75.180858.341858.6261
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Atestat ANRE instalații electrice, tip B
proiectare și execuție de instalații electrice în clădiri, branșamente de 0,4 kV; emis 13.12.2024
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
22699valabil13.12.2029ANRE
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
271.507 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L.

Este GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da. GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2022 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO39147245.

Ce cifră de afaceri are GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.530.094 lei, în scădere cu 54,3% față de 2024, și o pierdere netă de 188.781 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 22.09.2026.

Are GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. datorii la ANAF?

GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 260.068 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social declarat al GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR SOLDAT ENACHE ION.

Ce activitate are GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100).

Când a fost înființată GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L.?

GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată pe 04.04.2018, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2018004692400.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GENERAL RETAIL & CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala