identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

IMOTOPCONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 39239977J40/5606/2018Neplătitor TVAInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20182020 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2020
68mii lei
▼ 65,2% vs. 2019
Profit net · 2020
−73mii lei
▼ 188,1% vs. 2019
Salariați
3
— constant
Vechime
8ani
din 2018
În anul 2020, IMOTOPCONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 67.845 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 65,2%. Rezultatul net a fost o pierdere de 73.252 lei. Datoriile totale au crescut cu 212,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2020 (-73.252 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
39239977
Nr. Reg. Comerțului
J40/5606/2018 · EUID ROONRC.J40/5606/2018
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-04-25 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. SABINELOR, NR.17, CAMERA 1, AP.2A
Cod poștal
50851
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

3 ani
Cifra de afaceri (2020)
67.845 lei
▼ 65,2%
Profit net
-73.252 lei
▼ 188,1%
Datorii
54.660 lei
▲ 212,4%
Salariați
3
Evoluția cifrei de afaceri
2018: 27.850 lei2019: 194.795 lei2020: 67.845 lei68 mii20182020
Evoluția profitului net
2018: 10.614 lei2019: 83.106 lei2020: -73.252 lei−73 mii20182020

Indicatori derivați (2020)

Marjă netă
-108,0%
Creștere CA an/an
-65,2%
CA / salariat
22.615 lei
Datorii / active
91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.399,0%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202067.845 lei-73.252 lei54.660 lei59.896 lei5.236 lei3
2019194.795 lei83.106 lei17.495 lei111.415 lei93.920 lei3
201827.850 lei10.614 lei3.479 lei14.293 lei10.814 lei

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2018–2020). Ultima actualizare: 2026-08-31.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
FIVE RED STARS S.R.L.42887847în funcțiune
VIVID VELVET S.R.L.42046690radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

AB
ALL BEST CONSTRUCTION S.R.L.
CUI 51007240 · Sector 5 Mun. Bucureşti
AV
A.V STRATEGY SOLUTION S.R.L.
CUI 51006997 · Sector 5 Mun. Bucureşti
SM
SAVOIR MM COMPANY S.R.L.
CUI 50953445 · Sector 5 Mun. Bucureşti
FC
FILI CLEAN DATA SERV S.R.L.
CUI 50939793 · Sector 5 Mun. Bucureşti
HS
HESTOS S.R.L.
CUI 50931650 · Sector 5 Mun. Bucureşti
MM
MARIBUN MOB S.R.L.
CUI 50921729 · Sector 5 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IMOTOPCONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →