identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

DRIVE AUTO FOCUS S.R.L.

CAEN 8553 — Școli de conducere (pilotaj)
CUI 39698147J2018003622233Plătitor TVA din 2020Verificat ANAF 12.10.2026ActivăȘcoală auto autorizată ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
981mii lei
▼ 6,1% vs. 2024
Profit net · 2025
79mii lei
▲ 338,2% vs. 2024
Salariați
10
▼ 9,1% vs. 2024
Vechime
8ani
din 2018
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DRIVE AUTO FOCUS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 981.311 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 6,1%. Rezultatul net a fost un profit de 78.644 lei. Datoriile totale au crescut cu 268,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (494.743 lei) depășesc activele totale (258.688 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-236.055 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
39698147
Nr. Reg. Comerțului
J2018003622233 · EUID ROONRC.J2018003622233
Cod CAEN
8553 — Școli de conducere (pilotaj)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-08-01 (8 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Orş. Pantelimon
Adresă
JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR. ECATERINA MIHĂILĂ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
77145
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. CRISBO CAPITAL CONSULTING & MANAGEMENT S.R.L. · 19 m · CAEN 8299
  2. M.G. CONFORT SERVICES S.R.L. · 26 m · CAEN 3101
  3. CRISTIAN & ANDREI REAL ESTATE S.R.L. · 52 m · CAEN 6831
  4. IDEAL-STAR RESIDENCE S.R.L. · 63 m · CAEN 4120
  5. ALLURE CONCEPTION S.R.L. · 66 m · CAEN 9699
  6. ADMA GAMING 2020 S.R.L. · 67 m · CAEN 9329 · +1 firme la aceeași adresă
  7. MAGIC ACTION HORSES S.R.L. · 72 m · CAEN 8551
  8. INNER GROOVE S.R.L. · 77 m · CAEN 8559

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025981 mii lei▼ 6,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
360 mii719 mii1,08 mil1,44 mil2023 · cifră de afaceri: 1.438.363 lei2023 · profit net: 54.675 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.045.126 lei2024 · profit net: 17.948 lei20242025 · cifră de afaceri: 981.311 lei981 mii2025 · profit net: 78.644 lei2025
Salariați
10▼ 9,1%
20232025
Datorii totale
495 mii lei▲ 268,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 8553 · 1.535 firme · mai sus decât 94% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Ilfov · mai sus decât 77% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
8,0% marjă · mai sus decât 70% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,0%
Creștere CA an/an
-6,1%
CA / salariat
98.131 lei
Datorii / active
191%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+84,4%/an
Lichiditate curentă
0,10
Grad de îndatorare
191%
Scor Z-Altman
1,41 (zonă gri)
Angajați, în timp
14 → 10 (2021–2025, -29%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025981.311−6,1%78.644+338%8,0%494.743258.688-236.05510
20241.045.126−27,3%17.948−67,2%1,7%134.182207.24473.06211
20231.438.36354.6753,8%228.212257.80955.11511
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
școală de conducători auto autorizată ARR
BUCURESTI, STR.GHEORGHE TITEICA NR.178 ETAJ 2 SECT.2 BUCURESTI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
DDD SAFE CONTROL S.R.L.47882131în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 981 mii lei, 10 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Școli de conducere (pilotaj) · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DRIVE AUTO FOCUS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →