identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

ENE BUILDING S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 39882297J29/1870/2018Neplătitor TVAActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20182021 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2021
794mii lei
▲ 8,5% vs. 2020
Profit net · 2021
377mii lei
▲ 291,1% vs. 2020
Salariați
6
▼ 66,7% vs. 2020
Vechime
7ani
din 2018
În anul 2021, ENE BUILDING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 793.725 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 8,5%. Rezultatul net a fost un profit de 376.604 lei. Datoriile totale au crescut cu 74,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
39882297
Nr. Reg. Comerțului
J29/1870/2018 · EUID ROONRC.J29/1870/2018
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-09-18 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Orş. Urlaţi
Adresă
JUD. PRAHOVA, ORŞ. URLAŢI, STR. MIHAI VITEAZU, NR.52 · 3 firme aici
Cod poștal
106300

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

4 ani
Cifra de afaceri (2021)
793.725 lei
▲ 8,5%
Profit net
376.604 lei
▲ 291,1%
Datorii
322.662 lei
▲ 74,6%
Salariați
6
▼ -12
Evoluția cifrei de afaceri
2019: 386.420 lei2020: 731.518 lei2021: 793.725 lei794 mii20192021
Evoluția profitului net
2019: 161.758 lei2020: 96.288 lei2021: 376.604 lei377 mii20192021
Evoluția numărului de salariați
2019: 62020: 182021: 6620192021

Indicatori derivați (2021)

Marjă netă
47,4%
Creștere CA an/an
+8,5%
CA / salariat
132.288 lei
Datorii / active
46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,4%
Creștere medie anuală (2018–2021)
+144,6%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2021793.725 lei376.604 lei322.662 lei701.431 lei378.769 lei6
2020731.518 lei96.288 lei184.753 lei467.641 lei282.888 lei18
2019386.420 lei161.758 lei77.056 lei263.656 lei186.600 lei6
🔒 Încă 1 an de istoric (2018–2018) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2019–2021). Ultima actualizare: 2026-08-31.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

EF
ENE FAMILY CONST S.R.L.
CUI 44392330 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
EH
ENE HARMONEY S.R.L.
CUI 43098930 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
ENE FAMILY CONST S.R.L.44392330în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Prahova

PC
PARTENER CONSTRUCT EVE S.R.L.
CUI 50330013 · Orş. Urlaţi
MA
MMSII ART CONS S.R.L.
CUI 50322312 · Orş. Urlaţi
JD
JHON DREAM CONSTRUCT S.R.L.
CUI 49841120 · Orş. Urlaţi
EF
ENE FAMILY CONST S.R.L.
CUI 44392330 · Orş. Urlaţi
MP
MATVICONS PROD S.R.L.
CUI 43361637 · Orş. Urlaţi
AC
AXAPOOL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 43251243 · Orş. Urlaţi

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ENE BUILDING S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →