identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

MATBAR CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 39961790J2018002020290Plătitor TVA din 2024Verificat ANAF 28.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
685mii lei
▲ 24,4% vs. 2024
Profit net · 2025
93mii lei
▼ 46,7% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
45
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MATBAR CONSTRUCT S.R.L. (CUI 39961790, nr. J2018002020290) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Vălenii de Munte, județul Prahova, înființată în 2018. Activitatea principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 685 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 28.10.2026.

În anul 2025, MATBAR CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 684.903 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 24,4%. Rezultatul net a fost un profit de 92.940 lei. Datoriile totale au crescut cu 194,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
39961790
Nr. Reg. Comerțului
J2018002020290 · EUID ROONRC.J2018002020290
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-10-05 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Orş. Vălenii de Munte
Adresă
JUD. PRAHOVA, ORŞ. VĂLENII DE MUNTE, STR. PETRU RAREŞ · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
106400
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025685 mii lei▲ 24,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
171 mii342 mii514 mii685 mii2023 · cifră de afaceri: 395.165 lei2023 · profit net: 70.634 lei20232024 · cifră de afaceri: 550.535 lei2024 · profit net: 174.340 lei20242025 · cifră de afaceri: 684.903 lei685 mii2025 · profit net: 92.940 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
200 mii lei▲ 194,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4100 · 21.008 firme · mai sus decât 61% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Prahova · mai sus decât 73% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
13,6% marjă · mai sus decât 54% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
13,6%
Creștere CA an/an
+24,4%
CA / salariat
684.903 lei
Datorii / active
38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28,5%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+112,9%/an
Grad de îndatorare
38%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025684.903+24,4%92.940−46,7%13,6%200.003525.980325.9771
2024550.535+39,3%174.340+147%31,7%67.816347.667279.8511
2023395.16570.63417,9%105.832211.343105.5111
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-28.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

45

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
45
Valoare totală
92.540 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
FLEXICAR RENT S.R.L.54619902în funcțiune
GUGULANUL SRL18034561radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 685 mii lei, 1 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MATBAR CONSTRUCT S.R.L.

Este MATBAR CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da. MATBAR CONSTRUCT S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 28.10.2026).

Este MATBAR CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MATBAR CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2024 (verificare ANAF din 28.10.2026). Codul de TVA este RO39961790.

Ce cifră de afaceri are MATBAR CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, MATBAR CONSTRUCT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 684.903 lei, în creștere cu 24,4% față de 2024, și un profit net de 92.940 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MATBAR CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, MATBAR CONSTRUCT S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este MATBAR CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MATBAR CONSTRUCT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are MATBAR CONSTRUCT S.R.L. datorii la ANAF?

MATBAR CONSTRUCT S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MATBAR CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social declarat al MATBAR CONSTRUCT S.R.L. este în JUD. PRAHOVA, ORŞ. VĂLENII DE MUNTE, STR. PETRU RAREŞ.

Ce activitate are MATBAR CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a MATBAR CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100).

Când a fost înființată MATBAR CONSTRUCT S.R.L.?

MATBAR CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată pe 05.10.2018, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2018002020290.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MATBAR CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala