identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

AVANT AND PARTNERS S.R.L.

CAEN 5611 — Restaurante
CUI 40144412J2018016310400Plătitor TVA din 2019Verificat ANAF 31.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,09mil lei
▲ 30,4% vs. 2024
Profit net · 2025
279mii lei
▲ 31,6% vs. 2024
Salariați
21
▲ 31,3% vs. 2024
Vechime
7ani
din 2018
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

AVANT AND PARTNERS S.R.L. (CUI 40144412, nr. J2018016310400) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2018. Activitatea principală: restaurante (CAEN 5611). Este plătitoare de TVA din 2019. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,09 mil lei și 21 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, AVANT AND PARTNERS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.086.042 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 30,4%. Rezultatul net a fost un profit de 278.884 lei. Datoriile totale au scăzut cu 53,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 21.
Semnale de risc ridicat
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-543.885 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40144412
Nr. Reg. Comerțului
J2018016310400 · EUID ROONRC.J2018016310400
Cod CAEN
5611 — Restaurante
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-11-13 (7 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR JUDEŢULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
23755
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 20 firme.

100 mN12345678
  1. TRANSTRUCKLINE S.R.L. · 38 m · CAEN 4941 · +2 firme la aceeași adresă
  2. GENERAL CONSTRUCT AMENAJARI S.R.L. · 41 m · CAEN 4673 · +1 firme la aceeași adresă
  3. GERA TRANS MERIDIAN SRL · 46 m · CAEN 4941
  4. INNOVORIS LABS IT S.R.L. · 47 m · CAEN 6210 · +1 firme la aceeași adresă
  5. PHARMACONS PHVC SRL · 54 m · CAEN 7490
  6. TAMI NUTRITION S.R.L. · 54 m · CAEN 1085 · +1 firme la aceeași adresă
  7. ALCOS CONSTRUCT - S.R.L. · 64 m · +13 firme la aceeași adresă
  8. ROMPADUR IMPEX SRL · 65 m · CAEN 4778 · +14 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,09 mil lei▲ 30,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,52 mil3,04 mil4,56 mil6,09 mil2023 · cifră de afaceri: 4.794.251 lei2023 · profit net: 429.477 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.667.779 lei2024 · profit net: 211.937 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.086.042 lei6,09 mil2025 · profit net: 278.884 lei2025
Salariați
21▲ 31,3%
20232025
Datorii totale
1,51 mil lei▼ 53,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 5611 · 10.308 firme · mai sus decât 93% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 93% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
4,6% marjă · mai sus decât 60% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,6%
Creștere CA an/an
+30,4%
CA / salariat
289.812 lei
Datorii / active
82%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+33,0%/an
Grad de îndatorare
82%
Angajați, în timp
14 → 21 (2021–2025, +50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.086.042+30,4%278.884+31,6%4,6%1.514.7861.849.337-543.88521
20244.667.779−2,6%211.937−50,7%4,5%3.237.3912.414.622-822.76916
20234.794.251429.4779,0%4.024.8822.990.176-1.034.70617
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-03-055399/302/2025Judecătoria Sectorul5bucurestivalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
FISH HOUSE BY ZORAN SRL36637617în funcțiune
FOODTECH LABS S.R.L.43954901în funcțiune
GINESCU & SONS S.R.L.42253742în funcțiune
QUEENS HORECA MANAGEMENT S.R.L.38500755în funcțiune
RAVE EXIM SRL15761050radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 22 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 4 județe: 19 active, cifră de afaceri cumulată 1,06 mld lei, 2.821 salariați, 4 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Restaurante · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre AVANT AND PARTNERS S.R.L.

Este AVANT AND PARTNERS S.R.L. o firmă activă?

Da. AVANT AND PARTNERS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este AVANT AND PARTNERS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, AVANT AND PARTNERS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.11.2019 (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO40144412.

Ce cifră de afaceri are AVANT AND PARTNERS S.R.L.?

În 2025, AVANT AND PARTNERS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 6.086.042 lei, în creștere cu 30,4% față de 2024, și un profit net de 278.884 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are AVANT AND PARTNERS S.R.L.?

În 2025, AVANT AND PARTNERS S.R.L. a raportat un număr mediu de 21 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este AVANT AND PARTNERS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care AVANT AND PARTNERS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are AVANT AND PARTNERS S.R.L. procese în instanță?

Da, AVANT AND PARTNERS S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are AVANT AND PARTNERS S.R.L. datorii la ANAF?

AVANT AND PARTNERS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul AVANT AND PARTNERS S.R.L.?

Sediul social declarat al AVANT AND PARTNERS S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR JUDEŢULUI.

Ce activitate are AVANT AND PARTNERS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a AVANT AND PARTNERS S.R.L. este „Restaurante” (cod CAEN 5611).

Când a fost înființată AVANT AND PARTNERS S.R.L.?

AVANT AND PARTNERS S.R.L. a fost înregistrată pe 13.11.2018, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2018016310400.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
AVANT AND PARTNERS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala