identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

ORTOFEERIA S.R.L.

CAEN 8623 — Activități de asistență stomatologică
CUI 40437404J2019000134150Neplătitor TVAVerificat ANAF 04.11.2026RO e-FacturaActivăBeneficiar de fonduri UE
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,95mil lei
▲ 5,6% vs. 2024
Profit net · 2025
448mii lei
▼ 8,2% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Vechime
7ani
din 2019
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ORTOFEERIA S.R.L. (CUI 40437404, nr. J2019000134150) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Târgoviște, județul Dâmbovița, înființată în 2019. Activitatea principală: activități de asistență stomatologică (CAEN 8623). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,95 mil lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, ORTOFEERIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.947.901 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 5,6%. Rezultatul net a fost un profit de 448.003 lei. Datoriile totale au crescut cu 2.571,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40437404
Nr. Reg. Comerțului
J2019000134150 · EUID ROONRC.J2019000134150
Cod CAEN
8623 — Activități de asistență stomatologică
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-01-16 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
DÂMBOVIŢA
Localitate
Mun. Târgovişte
Adresă
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. NICOLAE FILIPESCU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
130044

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN123
  1. PRETTY ART BY DOINA S.R.L. · 63 m · CAEN 6619 · +1 firme la aceeași adresă
  2. DANIMPEX SRL · 94 m · CAEN 2370 · +1 firme la aceeași adresă
  3. STALER ASTERA S.R.L. · 102 m · CAEN 4791 · +35 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,95 mil lei▲ 5,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
487 mii974 mii1,46 mil1,95 mil2023 · cifră de afaceri: 1.446.402 lei2023 · profit net: 455.866 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.844.018 lei2024 · profit net: 488.054 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.947.901 lei1,95 mil2025 · profit net: 448.003 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
736 mii lei▲ 2.571,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 8623 · 10.341 firme · mai sus decât 93% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Dâmbovița · mai sus decât 88% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
23,0% marjă · mai sus decât 62% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
23,0%
Creștere CA an/an
+5,6%
CA / salariat
649.300 lei
Datorii / active
55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+73,5%/an
Grad de îndatorare
55%
Angajați, în timp
5 → 3 (2021–2025, -40%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.947.901+5,6%448.003−8,2%23,0%736.3071.339.133448.4833
20241.844.018+27,5%488.054+7,1%26,5%27.558563.199488.5343
20231.446.402455.86631,5%32.638553.682456.3463
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Proiect cu fonduri UE (PR Sud-Muntenia 2021–2027)
Dezvoltarea societății ORTOFEERIA SRL prin achiziția de echipamente; valoare eligibilă 240.814 EUR
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
324709finalizat30.09.2026Comisia Europeană (Kohesio), din listele autorităților de management
lista din 19.10.2026

Fonduri europene 2021–2027

1 proiecte

Proiecte contractate în care firma e lider, din harta absorbției publicată de MIPE: 1,21 mil lei valoare totală, din care 963 mii lei nerambursabil.

ProiectProgramStadiuValoareNerambursabilPerioadă
Dezvoltarea societății ORTOFEERIA SRL prin achiziția de echipamenteProgram Regional Sud Muntenia FEDRFinalizate1,21 mil lei963 mii lei2024–2026

Sursă: Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, harta absorbției (mfe.gov.ro/map2021), lista proiectelor contractate. Valori în lei.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
DEVOPS EXPERT S.R.L.44497450radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 2,11 mil lei, 3 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de asistență stomatologică · Dâmbovița

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-12-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ORTOFEERIA S.R.L.

Este ORTOFEERIA S.R.L. o firmă activă?

Da. ORTOFEERIA S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este ORTOFEERIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ORTOFEERIA S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 04.11.2026).

Ce cifră de afaceri are ORTOFEERIA S.R.L.?

În 2025, ORTOFEERIA S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.947.901 lei, în creștere cu 5,6% față de 2024, și un profit net de 448.003 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ORTOFEERIA S.R.L.?

În 2025, ORTOFEERIA S.R.L. a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ORTOFEERIA S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ORTOFEERIA S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are ORTOFEERIA S.R.L. datorii la ANAF?

ORTOFEERIA S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ORTOFEERIA S.R.L.?

Sediul social declarat al ORTOFEERIA S.R.L. este în JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. NICOLAE FILIPESCU.

Ce activitate are ORTOFEERIA S.R.L.?

Activitatea principală declarată a ORTOFEERIA S.R.L. este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623).

Când a fost înființată ORTOFEERIA S.R.L.?

ORTOFEERIA S.R.L. a fost înregistrată pe 16.01.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2019000134150.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ORTOFEERIA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala