identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

STC CASA CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 40613837J2019001632402Plătitor TVA din 2025Verificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
20,50mil lei
▲ 5.893,4% vs. 2024
Profit net · 2025
821mii lei
▲ 705,8% vs. 2024
Salariați
3
▼ 25,0% vs. 2024
Vechime
7ani
din 2019
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

STC CASA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40613837, nr. J2019001632402) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2019. Activitatea principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 20,50 mil lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, STC CASA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 20.499.392 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 5.893,4%. Rezultatul net a fost un profit de 821.342 lei. Datoriile totale au scăzut cu 70,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40613837
Nr. Reg. Comerțului
J2019001632402 · EUID ROONRC.J2019001632402
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-02-11 (7 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ALE CUMIDAVA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
22942
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN1234567
  1. WRM ELITE CONSTRUCT S.R.L. · 25 m · CAEN 4312 · +5 firme la aceeași adresă
  2. DB BROTHER TRADING S.R.L. · 28 m · CAEN 4642 · +1 firme la aceeași adresă
  3. SIGNATURE FACTORY S.R.L. · 55 m · CAEN 4771 · +3 firme la aceeași adresă
  4. LAV DRESSES S.R.L. · 58 m · CAEN 4771 · +14 firme la aceeași adresă
  5. EXPRES PRIMEX COM S.R.L. · 58 m · CAEN 4642 · +3 firme la aceeași adresă
  6. RACOMETAL TECHNOLOGY S.R.L. · 65 m · CAEN 2512 · +7 firme la aceeași adresă
  7. ZENICA IMOB S.R.L. · 70 m · CAEN 6831

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202520,50 mil lei▲ 5.893,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
5,12 mil10,25 mil15,37 mil20,50 mil2023 · cifră de afaceri: 6.842 lei2023 · profit net: -2.249.911 lei20232024 · cifră de afaceri: 342.030 lei2024 · profit net: 101.925 lei20242025 · cifră de afaceri: 20.499.392 lei20,50 mil2025 · profit net: 821.342 lei2025
Salariați
3▼ 25,0%
20232025
Datorii totale
7,97 mil lei▼ 70,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4100 · 21.308 firme · mai sus decât 97% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
4,0% marjă · mai sus decât 37% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,0%
Creștere CA an/an
+5.893,4%
CA / salariat
6.833.131 lei
Datorii / active
88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
72,1%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+84,3%/an
Grad de îndatorare
88%
Angajați, în timp
8 → 3 (2021–2025, -63%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202520.499.392+999%821.342+706%4,0%7.967.6009.016.2741.139.5543
2024342.030+999%101.92529,8%26.641.85038.317.745903.3644
20236.842-2.249.911—30.999.36322.707.909-8.289.6967
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-09-1231081/3/2023Curtea De Apel Bucurestianulare act administrativRecursIntimat - pârât
2023-10-1831081/3/2023Tribunalul Bucurestianulare act administrativ AUTORIZATIE CONSTRUIRE 614/29.12.2022FondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate

FirmăCUIStare
ALESTER INVEST SRL38426160în funcțiune
BEST STC INDUSTRIAL S.R.L.51591491în funcțiune
STC URBAN HOMES S.R.L.51575135în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 20,50 mil lei, 4 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

2

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-20AdresăMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ALEEA CUMIDAVA, NR.14-20, PARTER, CAMERA 1, SC.1, AP.3MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ALE CUMIDAVA, NR.14-20, PARTER. CAMERA 1, SC.1, AP.3
2026-09-20Cod CAEN41204100

Întrebări despre STC CASA CONSTRUCT S.R.L.

Este STC CASA CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da. STC CASA CONSTRUCT S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este STC CASA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, STC CASA CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 27.06.2025 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO40613837.

Ce cifră de afaceri are STC CASA CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, STC CASA CONSTRUCT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 20.499.392 lei, în creștere cu 5.893,4% față de 2024, și un profit net de 821.342 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are STC CASA CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, STC CASA CONSTRUCT S.R.L. a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este STC CASA CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care STC CASA CONSTRUCT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are STC CASA CONSTRUCT S.R.L. procese în instanță?

Da, STC CASA CONSTRUCT S.R.L. apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are STC CASA CONSTRUCT S.R.L. datorii la ANAF?

STC CASA CONSTRUCT S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul STC CASA CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social declarat al STC CASA CONSTRUCT S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ALE CUMIDAVA.

Ce activitate are STC CASA CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a STC CASA CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100).

Când a fost înființată STC CASA CONSTRUCT S.R.L.?

STC CASA CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată pe 11.02.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2019001632402.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STC CASA CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala