identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

RETCOMP EXIM SRL

CAEN 4778 — Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
CUI 4064023J1993002211125Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 26.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,36mil lei
▼ 1,5% vs. 2024
Profit net · 2025
301mii lei
▼ 24,1% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Contracte publice
72
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

RETCOMP EXIM SRL (CUI 4064023, nr. J1993002211125) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Gherla, județul Cluj, înființată în 1993. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN 4778). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,36 mil lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 26.10.2026.

În anul 2025, RETCOMP EXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.362.082 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 1,5%. Rezultatul net a fost un profit de 301.018 lei. Datoriile totale au crescut cu 56,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4064023
Nr. Reg. Comerțului
J1993002211125 · EUID ROONRC.J1993002211125
Cod CAEN
4778 — Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-06-04 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Gherla
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Gherla
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. CLUJULUI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
405300

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-26 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 74 firme.

100 m250 m500 mN1234567
  1. SEBA & ANTO SRL · 381 m · CAEN 4771 · +12 firme la aceeași adresă
  2. ZHUO YUE IMPEX S.R.L. · 517 m · CAEN 4642 · +10 firme la aceeași adresă
  3. STELIZA EXIM S.R.L. · 525 m · CAEN 4642 · +4 firme la aceeași adresă
  4. GRIFID PROIECT S.R.L. · 527 m · CAEN 7112 · +7 firme la aceeași adresă
  5. PEŞTIAN TRANS S.R.L. · 543 m · CAEN 4941
  6. ALEXROOFBOND SERV S.R.L. · 547 m · CAEN 4391
  7. EXQUISITE BY ROXANA S.R.L. · 564 m · CAEN 9621

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,36 mil lei▼ 1,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
357 mii714 mii1,07 mil1,43 mil2023 · cifră de afaceri: 1.427.622 lei2023 · profit net: 427.896 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.382.993 lei2024 · profit net: 396.677 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.362.082 lei1,36 mil2025 · profit net: 301.018 lei2025
Salariați
2
20232025
Datorii totale
425 mii lei▲ 56,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4778 · 3.221 firme · mai sus decât 80% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Cluj · mai sus decât 85% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
22,1% marjă · mai sus decât 83% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
22,1%
Creștere CA an/an
-1,5%
CA / salariat
681.041 lei
Datorii / active
49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
68,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+11,2%/an
Grad de îndatorare
49%
Angajați, în timp
2 → 2 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.362.082−1,5%301.018−24,1%22,1%425.281864.833439.5522
20241.382.993−3,1%396.677−7,3%28,7%272.612846.649574.0372
20231.427.622427.89630,0%239.8501.205.714965.8642
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-26.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

72

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
70
Valoare totală
44.294 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
25.875 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

11 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
A D COMMERCIALE SRL10012185în funcțiune
HERAL TRAVEL SRL23832519radiată
MECAGRO COM R B SRL210550radiată
METALACT PROD SRL6845276radiată
PANECOM MET SRL234818radiată
ROUTIER ASIGURĂRI SRL35512402în funcțiune
ROUTIER FEROVIAR S.R.L.40567676în funcțiune
ROUTIER INFRASTRUCTURE S.R.L.39845604activitate suspendată
ROUTIER REAL ESTATE S.R.L.45966783activitate suspendată
ROUTIER SERVICII SRL24227974în funcțiune
ROUTIER SPĂLĂTORIE S.R.L.40567684activitate suspendată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 20 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 7 active, cifră de afaceri cumulată 448,96 mil lei, 432 salariați, 11 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre RETCOMP EXIM SRL

Este RETCOMP EXIM SRL o firmă activă?

Da. RETCOMP EXIM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 26.10.2026).

Este RETCOMP EXIM SRL plătitoare de TVA?

Da, RETCOMP EXIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 (verificare ANAF din 26.10.2026). Codul de TVA este RO4064023.

Ce cifră de afaceri are RETCOMP EXIM SRL?

În 2025, RETCOMP EXIM SRL a avut o cifră de afaceri de 1.362.082 lei, în scădere cu 1,5% față de 2024, și un profit net de 301.018 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are RETCOMP EXIM SRL?

În 2025, RETCOMP EXIM SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este RETCOMP EXIM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care RETCOMP EXIM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are RETCOMP EXIM SRL datorii la ANAF?

RETCOMP EXIM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul RETCOMP EXIM SRL?

Sediul social declarat al RETCOMP EXIM SRL este în JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. CLUJULUI.

Ce activitate are RETCOMP EXIM SRL?

Activitatea principală declarată a RETCOMP EXIM SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate” (cod CAEN 4778).

Când a fost înființată RETCOMP EXIM SRL?

RETCOMP EXIM SRL a fost înregistrată pe 04.06.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1993002211125.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RETCOMP EXIM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala