identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L.

CAEN 4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
CUI 40704749J05/784/2019Plătitor TVA din 2021Verificat ANAF 31.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,09mil lei
▼ 21,7% vs. 2024
Profit net · 2025
−376mii lei
▲ 33,3% vs. 2024
Salariați
14
▲ 55,6% vs. 2024
Vechime
7ani
din 2019
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. (CUI 40704749, nr. J05/784/2019) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Ștei, județul Bihor, înființată în 2019. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN 4771). Este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,09 mil lei și 14 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.090.082 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 21,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 376.265 lei. Datoriile totale au crescut cu 24,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 871.902 lei.
  • Datorii peste active — Datoriile (1.855.736 lei) depășesc activele totale (951.878 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-936.615 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-376.265 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40704749
Nr. Reg. Comerțului
J05/784/2019 · EUID ROONRC.J05/784/2019
Cod CAEN
4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-02-27 (7 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BIHOR
Localitate
Orş. Ştei
Adresă
JUD. BIHOR, ORŞ. ŞTEI, STR. POET ANDREI MUREŞANU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
415600

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,09 mil lei▼ 21,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
686 mii1,37 mil2,06 mil2,74 mil2023 · cifră de afaceri: 2.743.863 lei2023 · profit net: 213.496 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.669.047 lei2024 · profit net: -564.178 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.090.082 lei2,09 mil2025 · profit net: -376.265 lei2025
Salariați
14▲ 55,6%
20232025
Datorii totale
1,86 mil lei▲ 24,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4771 · 6.301 firme · mai sus decât 95% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Bihor · mai sus decât 86% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-18,0% marjă · mai sus decât 25% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-18,0%
Creștere CA an/an
-21,7%
CA / salariat
149.292 lei
Datorii / active
195%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+86,5%/an
Grad de îndatorare
195%
Angajați, în timp
2 → 14 (2021–2025, +600%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.090.082−21,7%-376.265-18,0%1.855.736951.878-936.61514
20242.669.047−2,7%-564.178−364%-21,1%1.485.913968.266-560.3509
20232.743.863213.4967,8%1.104.4741.338.468213.7365
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca debitor
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-113158/111/2026Tribunalul Bihordeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondDebitor
2025-08-2825727/300/2025Judecătoria Sectorul2bucuresticerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CHARRIERE SRL11906841în procedură
DECOSMETAL CONSTRUCT SRL22833095în funcțiune
LEX COM SRL89068în procedură
PATISERIA BINI S.R.L.47867255în procedură
REMALIS TRANS SRL24016454în funcțiune
ZAHA SIMONA RAMONA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ37819013în procedură

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 5,57 mil lei, 30 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · Bihor

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L.

Este COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. o firmă activă?

Da. COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.08.2021 (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO40704749.

Ce cifră de afaceri are COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L.?

În 2025, COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 2.090.082 lei, în scădere cu 21,7% față de 2024, și o pierdere netă de 376.265 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L.?

În 2025, COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. a raportat un număr mediu de 14 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. procese în instanță?

Da, COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. datorii la ANAF?

COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 871.902 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L.?

Sediul social declarat al COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. este în JUD. BIHOR, ORŞ. ŞTEI, STR. POET ANDREI MUREŞANU.

Ce activitate are COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L.?

Activitatea principală declarată a COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (cod CAEN 4771).

Când a fost înființată COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L.?

COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. a fost înregistrată pe 27.02.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J05/784/2019.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COUTURE FOR GENTLEMEN S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala