identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

STUDIO PLAN CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 40713224J29/1122/2019Plătitor TVA din 2019Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20192025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
794mii lei
▼ 22,4% vs. 2024
Profit net · 2025
239mii lei
▲ 476,6% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Vechime
7ani
din 2019
În anul 2025, STUDIO PLAN CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 793.752 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 22,4%. Rezultatul net a fost un profit de 239.294 lei. Datoriile totale au crescut cu 40,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40713224
Nr. Reg. Comerțului
J29/1122/2019 · EUID ROONRC.J29/1122/2019
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-02-28 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. LĂSTUNULUI, NR.1 · 2 firme aici
Cod poștal
100294
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

7 ani
Cifra de afaceri (2025)
793.752 lei
▼ 22,4%
Profit net
239.294 lei
▲ 476,6%
Datorii
1.526.234 lei
▲ 40,2%
Salariați
3
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 616.695 lei2024: 1.023.454 lei2025: 793.752 lei794 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 252.855 lei2024: 41.503 lei2025: 239.294 lei239 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 22024: 32025: 3320232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
30,1%
Creștere CA an/an
-22,4%
CA / salariat
264.584 lei
Datorii / active
49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15,3%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+155,7%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025157.394 €47.450 €302.638 €612.168 €309.530 €3
2024205.736 €8.343 €218.840 €485.104 €266.264 €3
2023124.676 €51.119 €252.813 €513.164 €260.351 €2
🔒 Încă 4 ani de istoric (2019–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-30.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

NS
NOVARH STUDIO S.R.L.
CUI 54383800 · Activități de arhitectură

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Prahova

AR
A.R.V. CONSTRUCT ROMANIA S.R.L.
CUI 50992908 · Mun. Ploieşti
FS
FLORMATE S.R.L.
CUI 50906788 · Mun. Ploieşti
SC
SIMINIUC CONSTRUCT S.R.L.
CUI 50630061 · Mun. Ploieşti
CT
CONSHYD TOTAL S.R.L.
CUI 50601732 · Mun. Ploieşti
RL
RENOV LTD S.R.L.
CUI 50601627 · Mun. Ploieşti
RC
ROMASCU CONSTRUCT S.R.L.
CUI 50599390 · Mun. Ploieşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STUDIO PLAN CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →