identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 40718299J40/2714/2019Neplătitor TVAVerificat ANAF 03.11.2026Inactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2021 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2021
758mii lei
▲ 157,7% vs. 2020
Profit net · 2021
628mii lei
▲ 144,3% vs. 2020
Salariați
0
▼ 100,0% vs. 2020
Vechime
7ani
din 2019
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40718299, nr. J40/2714/2019) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din București, înființată în 2019. Activitatea principală: lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Nu este plătitoare de TVA. În 2021 a raportat o cifră de afaceri de 758 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2021, ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 758.128 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 157,7%. Rezultatul net a fost un profit de 628.024 lei. Datoriile totale au crescut cu 162,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 247.144 lei.
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Fără bilanț depus 4 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 4 ani (ultimul bilanț: 2021). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40718299
Nr. Reg. Comerțului
J40/2714/2019 · EUID ROONRC.J40/2714/2019
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-03-01 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, PREL. GHENCEA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
61704
Contact declarat
1.792 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 14 firme.

100 mN12345678
  1. OSSAMA COMPRODIMPORT - EXPORT S.R.L. · 47 m · CAEN 4611 · +6 firme la aceeași adresă
  2. ALUMINIU CONSTRUCT SRL · 59 m · CAEN 4100
  3. G.M.T. FAVORIT BUSINESS S.R.L. · 62 m · CAEN 4671 · +10 firme la aceeași adresă
  4. HARTDMUTH GRUP SRL · 71 m · CAEN 5114 · +5 firme la aceeași adresă
  5. EVENIMENTE PREMIUM S.R.L. · 73 m · CAEN 9329 · +2 firme la aceeași adresă
  6. PC ASSISTANCE SRL · 82 m · CAEN 6290 · +1 firme la aceeași adresă
  7. C.M.P. CONSULTANT MAN POWER COMPANY S.R.L. · 83 m · CAEN 7830 · +1 firme la aceeași adresă
  8. DEMAR 2001 IMPEX S.R.L. · 84 m · CAEN 5271 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2021758 mii lei▲ 157,7% față de 2020
Cifră de afaceriProfit net
190 mii379 mii569 mii758 mii2019 · cifră de afaceri: 106.805 lei2019 · profit net: 81.122 lei20192020 · cifră de afaceri: 294.171 lei2020 · profit net: 257.097 lei20202021 · cifră de afaceri: 758.128 lei758 mii2021 · profit net: 628.024 lei2021
Salariați
0▼ 100,0%
20192021
Datorii totale
43 mii lei▲ 162,0%
20192021

Indicatori 2021

Marjă netă
82,8%
Creștere CA an/an
+157,7%
Datorii / active
6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,7%

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2021758.128+158%628.024+144%82,8%43.454673.055629.6010
2020294.171+175%257.097+217%87,4%16.583355.002338.4191
2019106.80581.12276,0%11.07792.39981.3222

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2019–2021). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2020-02-21870/312/2020Judecătoria Sloboziaactiune in raspundere contractualaFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-01-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L.

Este ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 03.11.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 03.11.2026).

Ce cifră de afaceri are ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L.?

În 2021, ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 758.128 lei, în creștere cu 157,7% față de 2020, și un profit net de 628.024 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L.?

În 2021, ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat un număr mediu de 0 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. procese în instanță?

Da, ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. datorii la ANAF?

ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 247.144 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social declarat al ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, PREL. GHENCEA.

Ce activitate are ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120).

Când a fost înființată ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L.?

ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată pe 01.03.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/2714/2019.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ATUINETE METAL TOTAL CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala