identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

ECLAR FACTORY RO S.R.L.

CAEN 2041 — Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
CUI 40856917J2019001065165Plătitor TVA din 2019Verificat ANAF 12.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,14mil lei
▼ 62,1% vs. 2024
Profit net · 2025
9.276lei
▼ 99,8% vs. 2024
Salariați
23
▼ 8,0% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2020
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ECLAR FACTORY RO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.136.299 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 62,1%. Rezultatul net a fost un profit de 9.276 lei. Datoriile totale au scăzut cu 25,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 23.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40856917
Nr. Reg. Comerțului
J2019001065165 · EUID ROONRC.J2019001065165
Cod CAEN
2041 — Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-03-27 (7 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Băileşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
DOLJ
Localitate
Mun. Băileşti
Adresă
JUD. DOLJ, MUN. BĂILEŞTI, STR. ANA IPĂTESCU · 6 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 17 firme.

100 m250 mN1
  1. BEST ALPRINT S.R.L. · 338 m · CAEN 8210 · +15 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20256,14 mil lei▼ 62,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
4,04 mil8,09 mil12,13 mil16,17 mil2023 · cifră de afaceri: 13.310.180 lei2023 · profit net: 4.092.907 lei20232024 · cifră de afaceri: 16.172.259 lei2024 · profit net: 4.738.899 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.136.299 lei6,14 mil2025 · profit net: 9.276 lei2025
Salariați
23▼ 8,0%
20232025
Datorii totale
3,65 mil lei▼ 25,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 2041 · 164 firme · mai sus decât 82% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Dolj · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,2% marjă · mai sus decât 28% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,2%
Creștere CA an/an
-62,1%
CA / salariat
266.796 lei
Datorii / active
71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,6%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+202,0%/an
Grad de îndatorare
71%
Angajați, în timp
10 → 23 (2021–2025, +130%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.136.299−62,1%9.276−99,8%0,2%3.647.8785.155.6401.583.83423
202416.172.259+21,5%4.738.899+15,8%29,3%4.861.90510.209.9345.476.22725
202313.310.1804.092.90730,8%2.289.8106.237.0654.124.06820
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

2

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
7.557 lei
Ultimul an
2020

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

7
Dosare în care firma apare ca parte
7
Ca pârât
6
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-043345/63/2026Tribunalul Doljplângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP)FondIntimat
2026-01-0940/183/2026Judecătoria BailestipretenţiiFondPârât
2026-01-052/183/2026Judecătoria BailestipretenţiiFondPârât
2025-07-1819005/3/2025/a1Tribunalul Bucuresticerere reexaminare ajutor public judiciarFondPârât
2025-07-176502/3/2025Curtea De Apel Bucurestiordonanţă preşedinţialăApelApelant Pârât
2025-06-0219005/3/2025Tribunalul Bucurestiacţiune în concurenţa neloială DISJUNGERE DOSAR NR. 6502/3/2025FondPârât
2025-02-266502/3/2025Tribunalul Bucurestiacţiune în concurenţa neloialăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

5

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
ECLAR FAMILY TRADING S.R.L.33046292în funcțiune
ECLAR REAL ESTATE S.R.L.12444880în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 6,46 mil lei, 25 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere · Dolj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ECLAR FACTORY RO S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →