identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

SPLINTER WEAR S.R.L.

CAEN 1392 — Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
CUI 40916075J2019000564102Plătitor TVA din 2019Verificat ANAF 14.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,23mil lei
▲ 51,9% vs. 2024
Profit net · 2025
639mii lei
▲ 61,6% vs. 2024
Salariați
8
▲ 14,3% vs. 2024
Contracte publice
377
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SPLINTER WEAR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.229.754 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 51,9%. Rezultatul net a fost un profit de 638.832 lei. Datoriile totale au crescut cu 31,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40916075
Nr. Reg. Comerțului
J2019000564102 · EUID ROONRC.J2019000564102
Cod CAEN
1392 — Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-04-04 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Buzău
Adresă
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. DOROBANŢI · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
120111
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 216 firme.

100 mN12345
  1. CRANSTRUD SRL · 24 m · CAEN 8299 · +2 firme la aceeași adresă
  2. TEHNONIK CONMET SRL · 24 m · CAEN 2511 · +6 firme la aceeași adresă
  3. COMAN F&S EXPEDITION S.R.L. · 143 m · CAEN 4941 · +13 firme la aceeași adresă
  4. REL AUTO COM SRL · 196 m · CAEN 9531 · +9 firme la aceeași adresă
  5. BINION RAND SRL · 198 m · CAEN 9531 · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,23 mil lei▲ 51,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,56 mil3,11 mil4,67 mil6,23 mil2023 · cifră de afaceri: 4.501.064 lei2023 · profit net: 148.428 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.101.744 lei2024 · profit net: 395.384 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.229.754 lei6,23 mil2025 · profit net: 638.832 lei2025
Salariați
8▲ 14,3%
20232025
Datorii totale
1,28 mil lei▲ 31,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1392 · 781 firme · mai sus decât 93% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Buzău · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
10,3% marjă · mai sus decât 64% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
10,3%
Creștere CA an/an
+51,9%
CA / salariat
778.719 lei
Datorii / active
66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100,0%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+125,1%/an
Grad de îndatorare
66%
Angajați, în timp
6 → 8 (2021–2025, +33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.229.754+51,9%638.832+61,6%10,3%1.281.0481.948.288639.0728
20244.101.744−8,9%395.384+166%9,6%977.5501.444.880395.6247
20234.501.064148.4283,3%1.147.2281.381.088148.6687
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-14.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

377

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
5.610 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
376
Valoare totală
6.011.119 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
JEDISTAR CONCEPT S.R.L.45345077radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 6,23 mil lei, 8 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SPLINTER WEAR S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →