identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

CONTINENTAL SRL

CAEN 5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CUI 4105123J22/1300/1993Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 10.10.2026În insolvențăActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,10mil lei
▲ 7,2% vs. 2024
Profit net · 2025
246mii lei
▲ 1,3% vs. 2024
Salariați
12
— constant
Contracte publice
3
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · stadiu: Fond · dosar 225/95/2017 · 12.01.2017
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt
În anul 2025, CONTINENTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.095.742 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 7,2%. Rezultatul net a fost un profit de 246.236 lei. Datoriile totale au scăzut cu 42,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 12.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4105123
Nr. Reg. Comerțului
J22/1300/1993 · EUID ROONRC.J22/1300/1993
Cod CAEN
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-06-15 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. CUZA VODĂ · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
700036

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 11 firme.

100 mN123456
  1. SELECT GRUP SA · 42 m · CAEN 5611 · +5 firme la aceeași adresă
  2. ILUX S.R.L. · 57 m · CAEN 4711
  3. DIANA SRL · 61 m · CAEN 4754 · +9 firme la aceeași adresă
  4. FOTO ALEXE SRL · 62 m · CAEN 7420 · +7 firme la aceeași adresă
  5. SABPHILROM SRL · 87 m · CAEN 4520 · +11 firme la aceeași adresă
  6. MONALISA SRL · 94 m · CAEN 4771 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,10 mil lei▲ 7,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
524 mii1,05 mil1,57 mil2,10 mil2023 · cifră de afaceri: 1.979.171 lei2023 · profit net: 173.452 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.954.990 lei2024 · profit net: 242.986 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.095.742 lei2,10 mil2025 · profit net: 246.236 lei2025
Salariați
12
20232025
Datorii totale
613 mii lei▼ 42,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 5510 · 2.400 firme · mai sus decât 68% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Iași · mai sus decât 87% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
11,8% marjă · mai sus decât 68% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
11,7%
Creștere CA an/an
+7,2%
CA / salariat
174.645 lei
Datorii / active
36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+12,4%/an
Grad de îndatorare
36%
Angajați, în timp
9 → 12 (2021–2025, +33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.095.742+7,2%246.236+1,3%11,7%613.3471.688.3681.075.02112
20241.954.990−1,2%242.986+40,1%12,4%1.061.9301.890.715828.78512
20231.979.171173.4528,8%143.6741.745.7101.602.03615
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Structură de cazare clasificată
Mun. Iaşi
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
BAR DE ZI, CONTINENTAL, 2 - STELE, Mun. Iaşi
476/949valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

3

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
14.592 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

25
Dosare în care firma apare ca parte
25
Ca reclamant
9
Ca creditor
6
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-0939096/325/2026Judecătoria Timisoaraplângere contravenţională AX 0578806FondPetent
2026-08-066603/30/2024Curtea De Apel Timisoaraobligaţia de a faceRecursIntimat reclamant
2026-04-061735/30/2026Tribunalul TimispretentiiFondReclamant
2025-11-204254/30/2025Curtea De Apel Timisoaraamendă pentru neexecutarea hotărârii judecătoreşti (art.24 din Legea nr.554/2004RecursIntimat reclamant
2025-10-1410695/314/2025Judecătoria Suceavacerere de valoare redusăFondReclamant
2025-09-2533722/325/2025Judecătoria Timisoaraordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2025-09-234162/30/2025Tribunalul Timisacţiune în constatareFondReclamant
2025-07-0822887/325/2025Judecătoria Timisoarafond funciarFondReclamant
2025-06-1310718/280/2025Judecătoria Pitesticerere necontencioasă - art.537 NCPC ANULARE BILET LA ORDINFondPetent
2025-06-052018/258/2025Judecătoria Miercureaciuccerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

9 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CAV INVEST SRL36294756în funcțiune
CENTRUL EDUCAŢIONAL FUNNY ENGLISH S.R.L.41244843în funcțiune
DARLINGTON FLOWERS SRL34183182în funcțiune
GEOTOP CONSTRUCTII SRL14266461în funcțiune
GLORIA CLINIC SRL32629859în funcțiune
ISCAPE EVENTS SRL1956540radiată
LOGIC BUSINESS CENTER S.R.L.42725918în funcțiune
METCONS TOP SRL15983499în funcțiune
TELE M SRL1969117în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 11 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 7 active, cifră de afaceri cumulată 4,11 mil lei, 18 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Hoteluri și alte facilități de cazare similare · Iași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CONTINENTAL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →