identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

VERDE MAGNESIUM S.R.L.

CAEN 729 — Extracția altor minereuri metalifere neferoase
CUI 41220909J2019007350405Plătitor TVA din 2020Verificat ANAF 16.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2024 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2024
2,01mil lei
▼ 7,6% vs. 2023
Profit net · 2024
623mii lei
▼ 15,6% vs. 2023
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2023
Vechime
7ani
din 2019
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2024, VERDE MAGNESIUM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.010.548 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 7,6%. Rezultatul net a fost un profit de 622.671 lei. Datoriile totale au scăzut cu 14,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
41220909
Nr. Reg. Comerțului
J2019007350405 · EUID ROONRC.J2019007350405
Cod CAEN
729 — Extracția altor minereuri metalifere neferoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-06-05 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR VOINŢEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
52833
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 307 firme.

100 mN12345678
  1. ELECTRICAL AUTOMATION CONSULTING SRL · 53 m · CAEN 7022
  2. NIŢĂ INSTALAŢII S.R.L. · 57 m · CAEN 4322
  3. SAMAGER IMPEX PROD SERVICE S.R.L. · 64 m · CAEN 4639 · +1 firme la aceeași adresă
  4. POWER & WORK S.R.L. · 82 m · CAEN 4399 · +2 firme la aceeași adresă
  5. ANGELS B&G OPTIC SRL · 89 m · CAEN 3313 · +10 firme la aceeași adresă
  6. BOREAL DELFI S.R.L. · 93 m · CAEN 4778 · +2 firme la aceeași adresă
  7. PRO MIREASA INTERNATIONAL S.R.L. · 98 m · CAEN 4771 · +2 firme la aceeași adresă
  8. RODELL SECURITY S.R.L. · 103 m · CAEN 7460

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

6 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20242,01 mil lei▼ 7,6% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
1,08 mil2,17 mil3,25 mil4,33 mil2022 · cifră de afaceri: 4.334.048 lei2022 · profit net: 3.568.064 lei20222023 · cifră de afaceri: 2.176.363 lei2023 · profit net: 737.787 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.010.548 lei2,01 mil2024 · profit net: 622.671 lei2024
Salariați
2▲ 100,0%
20222024
Datorii totale
574 mii lei▼ 14,9%
20222024

Indicatori 2024

Marjă netă
31,0%
Creștere CA an/an
-7,6%
CA / salariat
1.005.274 lei
Datorii / active
5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5,3%
Creștere medie anuală (2020–2024)
+30,8%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20242.010.548−7,6%622.671−15,6%31,0%574.34712.328.25311.795.1672
20232.176.363−49,8%737.787−79,3%33,9%674.5697.076.0186.430.3041
20224.334.0483.568.06482,3%294.8435.538.0385.282.5171
Încă 3 ani de istoric (2019–2021)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca pârât
2
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-214678/2/2026Curtea De Apel Bucurestianulare act administrativ decizia nr. 8477/29.06.2026FondPârât
2026-04-072059/2/2026Curtea De Apel Bucurestianulare act administrativ RASPUNSUL 1969/24/02/2026FondReclamant
2025-08-0521622/302/2025Judecătoria Sectorul5bucuresticerere de valoare redusăFondPârât
2024-10-2917780/3/2024Curtea De Apel Pitestianulare act administrativ OFERTA 101/2023 - Declinare de la Trib. BucureştiFondIntervenient
2024-05-3017780/3/2024Tribunalul Bucurestianulare act administrativ OFERTA 101/2023FondIntervenient

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
ICO MAGNESIUM S.R.L.50855080în funcțiune
VERDEMG ENERGY S.R.L.45402466în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 3 active, cifră de afaceri cumulată 2,01 mil lei, 2 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Extracția altor minereuri metalifere neferoase · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VERDE MAGNESIUM S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →