identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

CMC ENT MEDICAL S.R.L.

CAEN 8622 — Activități de asistență medicală specializată
CUI 41303460J2019001194012Neplătitor TVAVerificat ANAF 31.10.2026ActivăÎn contract cu Casa de Asigurări
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,99mil lei
▲ 2,4% vs. 2024
Profit net · 2025
414mii lei
▼ 4,5% vs. 2024
Salariați
6
— constant
Vechime
7ani
din 2019
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CMC ENT MEDICAL S.R.L. (CUI 41303460, nr. J2019001194012) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Alba Iulia, județul Alba, înființată în 2019. Activitatea principală: activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,99 mil lei și 6 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, CMC ENT MEDICAL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.991.735 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 2,4%. Rezultatul net a fost un profit de 414.078 lei. Datoriile totale au crescut cu 136,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
41303460
Nr. Reg. Comerțului
J2019001194012 · EUID ROONRC.J2019001194012
Cod CAEN
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-06-24 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Alba Iulia
Adresă
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. TULNICULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 63 firme.

100 mN12345678
  1. RICHMOND SERVICES SRL · 73 m · CAEN 7120 · +2 firme la aceeași adresă
  2. CIBO MOBILIER 2003 S.R.L. · 75 m · CAEN 3109 · +1 firme la aceeași adresă
  3. POMPIER SERV & COM SRL · 78 m · CAEN 7120 · +2 firme la aceeași adresă
  4. ADFUNNEL S.R.L. · 82 m · CAEN 7311
  5. OVI ELA S.R.L. · 86 m · CAEN 4719 · +2 firme la aceeași adresă
  6. ABRANTINA S.R.L. · 107 m · CAEN 4521 · +4 firme la aceeași adresă
  7. CERAMICHE PATRI S.R.L. · 108 m · CAEN 5113 · +2 firme la aceeași adresă
  8. BRAVINI SRL · 115 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,99 mil lei▲ 2,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
498 mii996 mii1,49 mil1,99 mil2023 · cifră de afaceri: 1.644.217 lei2023 · profit net: 397.412 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.945.468 lei2024 · profit net: 433.755 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.991.735 lei1,99 mil2025 · profit net: 414.078 lei2025
Salariați
6
20232025
Datorii totale
1,58 mil lei▲ 136,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 8622 · 12.512 firme · mai sus decât 92% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Alba · mai sus decât 87% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
20,8% marjă · mai sus decât 34% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
20,8%
Creștere CA an/an
+2,4%
CA / salariat
331.956 lei
Datorii / active
79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,2%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+53,9%/an
Grad de îndatorare
79%
Angajați, în timp
3 → 6 (2022–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.991.735+2,4%414.078−4,5%20,8%1.581.9631.998.937417.5376
20241.945.468+18,3%433.755+9,1%22,3%669.8361.102.828433.9956
20231.644.217397.41224,2%914.1291.311.081397.6525
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Laborator în contract cu CAS
SC CMC ENT MEDICAL SRL, Loc. Alba Iulia, Str. Tulnicului, Nr. 28, Bl. B5B, ap. 2
—valabil—Casele județene de asigurări de sănătate (CNAS)
lista din 04.11.2026
Puncte de activitate verificate · 1

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Laborator 1

  • SC CMC ENT MEDICAL SRL, Loc. Alba Iulia, Str. Tulnicului, Nr. 28, Bl. B5B, ap. 2

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
BISAN SRL7967093în funcțiune
CMC PRAXIS SRL14629320în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 7,69 mil lei, 25 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de asistență medicală specializată · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CMC ENT MEDICAL S.R.L.

Este CMC ENT MEDICAL S.R.L. o firmă activă?

Da. CMC ENT MEDICAL S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este CMC ENT MEDICAL S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CMC ENT MEDICAL S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 31.10.2026).

Ce cifră de afaceri are CMC ENT MEDICAL S.R.L.?

În 2025, CMC ENT MEDICAL S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.991.735 lei, în creștere cu 2,4% față de 2024, și un profit net de 414.078 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CMC ENT MEDICAL S.R.L.?

În 2025, CMC ENT MEDICAL S.R.L. a raportat un număr mediu de 6 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este CMC ENT MEDICAL S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CMC ENT MEDICAL S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 06.10.2026.

Are CMC ENT MEDICAL S.R.L. datorii la ANAF?

CMC ENT MEDICAL S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CMC ENT MEDICAL S.R.L.?

Sediul social declarat al CMC ENT MEDICAL S.R.L. este în JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. TULNICULUI.

Ce activitate are CMC ENT MEDICAL S.R.L.?

Activitatea principală declarată a CMC ENT MEDICAL S.R.L. este „Activități de asistență medicală specializată” (cod CAEN 8622).

Când a fost înființată CMC ENT MEDICAL S.R.L.?

CMC ENT MEDICAL S.R.L. a fost înregistrată pe 24.06.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2019001194012.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CMC ENT MEDICAL S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala