identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

LANGELLOTTI IMPEX SRL

CAEN 1511 — Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
CUI 4144408J1993001132272Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 11.10.2026ActivăAutorizat ANSVSA (subproduse)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
479mii lei
▼ 20,2% vs. 2024
Profit net · 2025
9.927lei
▼ 71,0% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, LANGELLOTTI IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 478.842 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 20,2%. Rezultatul net a fost un profit de 9.927 lei. Datoriile totale au scăzut cu 20,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4144408
Nr. Reg. Comerțului
J1993001132272 · EUID ROONRC.J1993001132272
Cod CAEN
1511 — Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-06-18 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
NEAMŢ
Localitate
Mun. Piatra Neamţ
Adresă
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. IZVOARE · 11 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
610184

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 13 firme.

100 mN12345678
  1. CELLIN BATTERIES S.A. · 24 m · CAEN 2720
  2. EUROTIPO SRL · 29 m · CAEN 1812 · +1 firme la aceeași adresă
  3. STANMAR S.R.L. · 33 m · CAEN 3710
  4. BEST SHOW EVENT S.R.L. · 68 m · CAEN 9002
  5. ELECTRIC SHOP SRL · 107 m · CAEN 4690
  6. ABI ELECTRONIC SMD S.R.L. · 109 m · CAEN 9521
  7. ACTUAL SERV IFN SRL · 132 m · CAEN 6492 · +3 firme la aceeași adresă
  8. NEW TEMPLE BAR S.R.L. · 132 m · CAEN 5610 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025479 mii lei▼ 20,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
215 mii431 mii646 mii861 mii2023 · cifră de afaceri: 861.310 lei2023 · profit net: 61.833 lei20232024 · cifră de afaceri: 599.925 lei2024 · profit net: 34.228 lei20242025 · cifră de afaceri: 478.842 lei479 mii2025 · profit net: 9.927 lei2025
Salariați
4
20232025
Datorii totale
1,91 mil lei▼ 20,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 1511 · 21 firme · mai sus decât 45% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Neamț · mai sus decât 67% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
2,1% marjă · mai sus decât 50% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,1%
Creștere CA an/an
-20,2%
CA / salariat
119.711 lei
Datorii / active
32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-14,3%/an
Grad de îndatorare
32%
Angajați, în timp
25 → 4 (2021–2025, -84%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025478.842−20,2%9.927−71,0%2,1%1.912.5095.951.3663.761.4664
2024599.925−30,3%34.228−44,6%5,7%2.397.8886.199.9343.802.0464
2023861.31061.8337,2%2.361.7036.167.2733.781.8237
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Destinatar înregistrat produse accizabile (MF/ANAF)
autorizat din 01/11/2012; invalidat la 15/12/2016; produse: W200
RO0051400YY00retras—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Unitate subproduse animale (SNCU) aprobată/înregistrată ANSVSA
Unităţi sau instalaţii care manipulează subproduse de origine animală sau produse derivate în scopuri care sunt în afara lanţului furajer; activitate: TAN; categoria 3; Piatra Neamt / Neamt, Str. Izvoare, nr.4, CP 610184
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
RO-NT-622/08.01.2020valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca pârât
2
Ca debitor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-12-1914595/279/2025Judecătoria PiatraneamtpretenţiiFondPârât
2025-09-2610978/279/2025Judecătoria PiatraneamtpretenţiiFondPârât
2024-12-1115708/279/2024Judecătoria PiatraneamtCerere în anulare ordonanţa de plata (ds. fond 3019/279/2024)FondReclamant debitor
2024-03-063019/279/2024Judecătoria Piatraneamtordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

10

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
BARBARA by LANGELLOTTI MODA FURS SRL18008210în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 534 mii lei, 5 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor · Neamț

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LANGELLOTTI IMPEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →