identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 41507290J2019002582294Plătitor TVA din 2019Verificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2025
744mii lei
Profit net · 2025
176mii lei
Salariați
1
Vechime
7ani
din 2019
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. (CUI 41507290, nr. J2019002582294) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 2019. Activitatea principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Este plătitoare de TVA din 2019. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 744 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 743.753 lei. Rezultatul net a fost un profit de 175.546 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
41507290
Nr. Reg. Comerțului
J2019002582294 · EUID ROONRC.J2019002582294
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-08-09 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. NICOLAE BĂLCESCU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
100550
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. SEVERIUSS ALADIN S.R.L. · 60 m · CAEN 6820
  2. ECOLUBRICANT ANTREPOZITE SRL · 61 m · CAEN 1920 · +3 firme la aceeași adresă
  3. ASESOFT INTERNATIONAL SA · 70 m · CAEN 6201 · +5 firme la aceeași adresă
  4. BRITISH GALLERY SRL · 73 m · CAEN 4712
  5. DOELPAN SRL · 79 m · CAEN 1071 · +2 firme la aceeași adresă
  6. COZY STAR NEST S.R.L. · 81 m · CAEN 8551
  7. BRITISH GALLERY DISTRIBUTION S.R.L. · 88 m · CAEN 4762 · +1 firme la aceeași adresă
  8. DANVIL SRL · 92 m · CAEN 4211 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025744 mii lei
Cifră de afaceriProfit net
186 mii372 mii558 mii744 mii2023 · cifră de afaceri: 24.941 lei2023 · profit net: 24.941 lei20232024 · profit net: 0 lei20242025 · cifră de afaceri: 743.753 lei744 mii2025 · profit net: 175.546 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
1,79 mil lei
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4100 · 21.008 firme · mai sus decât 63% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Prahova · mai sus decât 74% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
23,6% marjă · mai sus decât 65% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
23,6%
CA / salariat
743.753 lei
Datorii / active
87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
65,0%
Grad de îndatorare
87%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025743.753175.54623,6%1.790.8672.060.895270.0281
2024—0−100%—0—0—
202324.94124.941100,0%2.808.0112.833.50125.4902
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L.

Este PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. o firmă activă?

Da. PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 28.11.2019 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO41507290.

Ce cifră de afaceri are PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L.?

În 2025, PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 743.753 lei, și un profit net de 175.546 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L.?

În 2025, PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. datorii la ANAF?

PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L.?

Sediul social declarat al PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. este în JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. NICOLAE BĂLCESCU.

Ce activitate are PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100).

Când a fost înființată PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L.?

PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. a fost înregistrată pe 09.08.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2019002582294.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PALM RESIDENTIAL CONS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala