identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L.

CAEN 7120 — Activități de testări și analize tehnice
CUI 41664669J40/12500/2019Plătitor TVA din 2024TVA la încasareVerificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,41mil lei
▲ 88,4% vs. 2024
Profit net · 2025
539mii lei
▲ 162,3% vs. 2024
Salariați
1
Contracte publice
1
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. (CUI 41664669, nr. J40/12500/2019) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2019. Activitatea principală: activități de testări și analize tehnice (CAEN 7120). Este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,41 mil lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.409.268 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 88,4%. Rezultatul net a fost un profit de 538.649 lei. Datoriile totale au crescut cu 59,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
41664669
Nr. Reg. Comerțului
J40/12500/2019 · EUID ROONRC.J40/12500/2019
Cod CAEN
7120 — Activități de testări și analize tehnice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-09-19 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ŞOS. MIHAI BRAVU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
1.792 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 8 firme.

100 mN123
  1. VIOMAR PROD IMPEX 94 S.R.L. · 18 m · CAEN 4711 · +11 firme la aceeași adresă
  2. A-ZED CO SRL · 22 m · CAEN 7430 · +6 firme la aceeași adresă
  3. SANCO PROD SRL · 39 m · +20 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

6 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,41 mil lei▲ 88,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
352 mii705 mii1,06 mil1,41 mil2023 · cifră de afaceri: 693.922 lei2023 · profit net: 332.003 lei20232024 · cifră de afaceri: 747.925 lei2024 · profit net: 205.322 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.409.268 lei1,41 mil2025 · profit net: 538.649 lei2025
Salariați
1
Datorii totale
562 mii lei▲ 59,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 7120 · 2.903 firme · mai sus decât 88% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 81% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
38,2% marjă · mai sus decât 74% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
38,2%
Creștere CA an/an
+88,4%
CA / salariat
1.409.268 lei
Datorii / active
51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,0%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+117,1%/an
Grad de îndatorare
51%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.409.268+88,4%538.649+162%38,2%561.6451.101.523544.2111
2024747.925+7,8%205.322−38,2%27,5%352.929558.491205.562—
2023693.922332.00347,8%46.193385.696339.503—
Încă 3 ani de istoric (2020–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
480.500 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate

FirmăCUIStare
CROSS STRUCTURAL DESIGN SRL25215668în funcțiune
INGINERIE SI EXPERTIZARE CLADIRI S.R.L.51590887în funcțiune
ROOT STRUCTURES SRL37839410în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 6,11 mil lei, 14 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de testări și analize tehnice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L.

Este 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. o firmă activă?

Da. 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.01.2024 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO41664669.

Ce cifră de afaceri are 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L.?

În 2025, 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.409.268 lei, în creștere cu 88,4% față de 2024, și un profit net de 538.649 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L.?

În 2025, 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. datorii la ANAF?

481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L.?

Sediul social declarat al 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ŞOS. MIHAI BRAVU.

Ce activitate are 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L.?

Activitatea principală declarată a 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. este „Activități de testări și analize tehnice” (cod CAEN 7120).

Când a fost înființată 481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L.?

481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. a fost înregistrată pe 19.09.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/12500/2019.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
481 INGINERIE ŞI INSTRUMENTARE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala