identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

TESY BYM COMERT S.R.L.

CAEN 4647 — Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
CUI 4167410J12/2431/1993Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 03.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
65mii lei
▼ 41,7% vs. 2024
Profit net · 2025
283mii lei
▲ 1.888,8% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
348
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

TESY BYM COMERT S.R.L. (CUI 4167410, nr. J12/2431/1993) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 1993. Activitatea principală: comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN 4647). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 65 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, TESY BYM COMERT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 65.132 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 41,7%. Rezultatul net a fost un profit de 282.556 lei. Datoriile totale au scăzut cu 92,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4167410
Nr. Reg. Comerțului
J12/2431/1993 · EUID ROONRC.J12/2431/1993
Cod CAEN
4647 — Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-06-22 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CORNELIU COPOSU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400235

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. TERMO RALGEC SRL · 29 m · CAEN 4690 · +1 firme la aceeași adresă
  2. DIEMIS SRL · 46 m · CAEN 4614
  3. BORA TRAINING & CONSULTING SRL · 48 m · CAEN 8559
  4. CRAZY MOB SRL · 52 m · CAEN 7022
  5. MUGUREL COMIMPEX SRL · 56 m · CAEN 9200
  6. SLA NETLUC S.R.L. · 77 m · CAEN 4941 · +3 firme la aceeași adresă
  7. HAIATI EXIM S.R.L. · 83 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă
  8. MOBINON ANDRE S.R.L. · 91 m · CAEN 3109 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202565 mii lei▼ 41,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
71 mii141 mii212 mii283 mii2023 · cifră de afaceri: 143.243 lei2023 · profit net: -12.314 lei20232024 · cifră de afaceri: 111.698 lei2024 · profit net: -15.796 lei20242025 · cifră de afaceri: 65.132 lei65 mii2025 · profit net: 282.556 lei2025
Salariați
1
20242025
Datorii totale
43 mii lei▼ 92,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 4647 · 478 firme · mai sus decât 14% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Cluj · mai sus decât 25% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
433,8% marjă · mai sus decât 100% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
433,8%
Creștere CA an/an
-41,7%
CA / salariat
65.132 lei
Datorii / active
67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.279,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-16,5%/an
Grad de îndatorare
67%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202565.132−41,7%282.556433,8%43.20464.95722.0831
2024111.698−22,0%-15.796-14,1%539.321278.374-260.4731
2023143.243-12.314-8,6%540.183294.908-244.677—
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Contracte publice (SEAP)

348

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
100
Valoare totală
24.615 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
248
Valoare totală
388.386 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
ROLAMPART SRL16244656în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 92 mii lei, 2 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre TESY BYM COMERT S.R.L.

Este TESY BYM COMERT S.R.L. o firmă activă?

Da. TESY BYM COMERT S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este TESY BYM COMERT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TESY BYM COMERT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.08.1993 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO4167410.

Ce cifră de afaceri are TESY BYM COMERT S.R.L.?

În 2025, TESY BYM COMERT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 65.132 lei, în scădere cu 41,7% față de 2024, și un profit net de 282.556 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are TESY BYM COMERT S.R.L.?

În 2025, TESY BYM COMERT S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este TESY BYM COMERT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care TESY BYM COMERT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.10.2026.

Are TESY BYM COMERT S.R.L. datorii la ANAF?

TESY BYM COMERT S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul TESY BYM COMERT S.R.L.?

Sediul social declarat al TESY BYM COMERT S.R.L. este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CORNELIU COPOSU.

Ce activitate are TESY BYM COMERT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a TESY BYM COMERT S.R.L. este „Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat” (cod CAEN 4647).

Când a fost înființată TESY BYM COMERT S.R.L.?

TESY BYM COMERT S.R.L. a fost înregistrată pe 22.06.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J12/2431/1993.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TESY BYM COMERT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala