identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

SALUBRITATE-URZICENI S.R.L.

CAEN 3811 — Colectarea deșeurilor nepericuloase
CUI 41685602J2019000643212Plătitor TVA din 2020Verificat ANAF 07.11.2026ActivăLicență ANRSCLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5,88mil lei
▼ 5,1% vs. 2024
Profit net · 2025
519mii lei
▲ 72,4% vs. 2024
Salariați
38
▼ 5,0% vs. 2024
Contracte publice
3
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. (CUI 41685602, nr. J2019000643212) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Urziceni, județul Ialomița, înființată în 2019. Activitatea principală: colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3811). Este plătitoare de TVA din 2020. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,88 mil lei și 38 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 07.11.2026.

În anul 2025, SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5.880.320 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 5,1%. Rezultatul net a fost un profit de 519.208 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 38.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
41685602
Nr. Reg. Comerțului
J2019000643212 · EUID ROONRC.J2019000643212
Cod CAEN
3811 — Colectarea deșeurilor nepericuloase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-09-25 (7 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Urziceni
Formă de proprietate
Propr.de stat-societate comerciala

Sediu și contact

Județ
IALOMIŢA
Localitate
Mun. Urziceni
Adresă
JUD. IALOMIŢA, MUN. URZICENI, CAL. BUCUREŞTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
925300

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-07 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 80 firme.

100 mN12345678
  1. GIST SRL · 96 m · CAEN 4642 · +5 firme la aceeași adresă
  2. STRUCTURA CARPAT STONE S.R.L. · 125 m · CAEN 4100 · +6 firme la aceeași adresă
  3. URBAN 25 SHOP MANUFACTURING S.R.L. · 153 m · CAEN 1413 · +1 firme la aceeași adresă
  4. DECOVAL DAN S.R.L. · 159 m · CAEN 4332
  5. CAMITEXT S.R.L. · 175 m · CAEN 4719 · +3 firme la aceeași adresă
  6. CRIS AMBALAJ S.R.L. · 176 m · CAEN 4686 · +2 firme la aceeași adresă
  7. CHIC EVENTS SRL · 176 m · CAEN 8230
  8. ELSOMAR SRL · 193 m · CAEN 4711

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

6 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20255,88 mil lei▼ 5,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,55 mil3,10 mil4,65 mil6,20 mil2023 · cifră de afaceri: 6.054.516 lei2023 · profit net: 401.711 lei20232024 · cifră de afaceri: 6.195.930 lei2024 · profit net: 301.082 lei20242025 · cifră de afaceri: 5.880.320 lei5,88 mil2025 · profit net: 519.208 lei2025
Salariați
38▼ 5,0%
20232025
Datorii totale
570 mii lei▼ 0,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 3811 · 780 firme · mai sus decât 81% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ialomița · mai sus decât 94% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
8,8% marjă · mai sus decât 61% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,8%
Creștere CA an/an
-5,1%
CA / salariat
154.745 lei
Datorii / active
16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16,6%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+44,6%/an
Grad de îndatorare
16%
Angajați, în timp
47 → 38 (2021–2025, -19%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.880.320−5,1%519.208+72,4%8,8%570.0483.664.5003.136.54538
20246.195.930+2,3%301.082−25,1%4,9%570.6973.152.9652.617.33640
20236.054.516401.7116,6%737.9123.025.1192.316.25445
Încă 3 ani de istoric (2020–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-07.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator de salubrizare licențiat
clasa 3
7409/27.10.2025valabil29.12.2030ANRSC
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
SALUBRITATE-URZICENI S.R.L., URZICENI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

3

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
7.114 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

9
Dosare în care firma apare ca parte
9
Ca creditor
7
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-05-142636/93/2025/a9Tribunalul Ilfovalte cereri REPUNERE IN TERMENFondCreditor
2025-10-3138207/3/2025Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) rep.manual completuluiFondCreditor
2025-04-1730690/3/2023/a10Tribunalul Bucurestialte cereri APEL împotriva Încheierii din 02.04.2025, pronunţată în dosar 30690/FondCreditor
2024-12-068818/330/2024Judecătoria Urzicenivalidare poprireFondTerţ poprit
2024-07-24844/98/2024Tribunalul Ialomitaacţiune în răspundere patrimonialăFondReclamant
2024-06-1830690/3/2023/a8Tribunalul Bucuresticontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar DGRFP FondCreditor
2024-02-0730690/3/2023/a6Tribunalul Bucuresticontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.RaFondCreditor
2023-10-1630690/3/2023Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2023-08-0323647/3/2023Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Întreprindere publică, în sensul OUG 109/2011 privind guvernanța corporativă: capitalul e deținut de stat sau de o autoritate publică locală.

SR
Statul român sau o autoritate publică locală
Întreprindere publică · România
Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Sursa: AMEPIP (lista întreprinderilor publice și raportul anual 2024). Asociații persoane fizice nu sunt publicați într-o sursă deschisă și nu apar aici.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Colectarea deșeurilor nepericuloase · Ialomița

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SALUBRITATE-URZICENI S.R.L.

Este SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. o firmă activă?

Da. SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 07.11.2026).

Este SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 10.09.2020 (verificare ANAF din 07.11.2026). Codul de TVA este RO41685602.

Ce cifră de afaceri are SALUBRITATE-URZICENI S.R.L.?

În 2025, SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 5.880.320 lei, în scădere cu 5,1% față de 2024, și un profit net de 519.208 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SALUBRITATE-URZICENI S.R.L.?

În 2025, SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. a raportat un număr mediu de 38 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.10.2026.

Are SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. procese în instanță?

Da, SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. apare în 9 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. datorii la ANAF?

SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SALUBRITATE-URZICENI S.R.L.?

Sediul social declarat al SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. este în JUD. IALOMIŢA, MUN. URZICENI, CAL. BUCUREŞTI.

Ce activitate are SALUBRITATE-URZICENI S.R.L.?

Activitatea principală declarată a SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. este „Colectarea deșeurilor nepericuloase” (cod CAEN 3811).

Când a fost înființată SALUBRITATE-URZICENI S.R.L.?

SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. a fost înregistrată pe 25.09.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2019000643212.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SALUBRITATE-URZICENI S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala