identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

ESTAL ALEST S.R.L.

CAEN 5621 — Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
CUI 41748727J04/1684/2019Plătitor TVA din 2024Verificat ANAF 01.11.2026RO e-FacturaActivăPunct alimentar înregistrat DSVSA
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
797mii lei
▼ 49,7% vs. 2024
Profit net · 2025
−82mii lei
▼ 160,4% vs. 2024
Salariați
4
▼ 42,9% vs. 2024
Contracte publice
23
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ESTAL ALEST S.R.L. (CUI 41748727, nr. J04/1684/2019) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Bacău, județul Bacău, înființată în 2019. Activitatea principală: activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN 5621). Este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 797 mii lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, ESTAL ALEST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 796.824 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 49,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 82.010 lei. Datoriile totale au scăzut cu 86,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Observații
  • Adresă cu multe firme — 35 firme la aceeași adresă.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-82.010 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
41748727
Nr. Reg. Comerțului
J04/1684/2019 · EUID ROONRC.J04/1684/2019
Cod CAEN
5621 — Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-10-10 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BACĂU
Localitate
Mun. Bacău
Adresă
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. TINERETULUI, NR.44 · 35 firme aici
Cod poștal
600233

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 22 firme. Vezi pe hartă →

100 m250 mN12345678
  1. BONASANO MED SRL · 152 m · CAEN 8621
  2. ESTIK ITARO SRL · 214 m · CAEN 5113
  3. MAXX LOGISTIC & TRANSPORT SRL · 220 m · CAEN 5320
  4. IANIUSTIN S.R.L. · 221 m · CAEN 4333
  5. SEMAGRO S.R.L. · 250 m · CAEN 4621
  6. HUMIDRA-PREST SRL · 257 m · CAEN 9521
  7. AUTOLUX BACAU S.R.L. · 268 m · CAEN 4781
  8. AGRORIMEX SRL · 268 m · CAEN 162

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025797 mii lei▼ 49,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
396 mii792 mii1,19 mil1,58 mil2023 · cifră de afaceri: 1.280.704 lei2023 · profit net: 107.368 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.584.053 lei2024 · profit net: 135.866 lei20242025 · cifră de afaceri: 796.824 lei797 mii2025 · profit net: -82.010 lei2025
Salariați
4▼ 42,9%
20232025
Datorii totale
99 mii lei▼ 86,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 5621 · 1.313 firme · mai sus decât 67% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Bacău · mai sus decât 77% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-10,3% marjă · mai sus decât 23% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-10,3%
Creștere CA an/an
-49,7%
CA / salariat
199.206 lei
Datorii / active
24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-25,7%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+25,0%/an
Grad de îndatorare
24%
Angajați, în timp
6 → 4 (2021–2025, -33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025796.824−49,7%-82.010−160%-10,3%99.454418.605319.1514
20241.584.053+23,7%135.866+26,5%8,6%723.2111.124.372401.1617
20231.280.704107.3688,4%837.8041.288.027450.2237
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Magazin alimentar înregistrat DSVSA
MUN. BACAU, IN CADRUL SJU BACAU, AMBULATORIU DE SPECIALITATE ADULTI, SALA DE ASTEPTARE MICA, STR. SPIRU HARET, NR. 2
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 02.11.2026
Puncte de activitate verificate · 1

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Magazin alimentar 1

  • MUN. BACAU, IN CADRUL SJU BACAU, AMBULATORIU DE SPECIALITATE ADULTI, SALA DE ASTEPTARE MICA, STR. SPIRU HARET, NR. 2

Contracte publice (SEAP)

23

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
9
Valoare totală
393.154 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
14
Valoare totală
11.399 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-06-159436/180/2023Judecătoria Bacauvalidare poprire DS.EX.2125/2022 BEJ VASILIU C-TINFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

34

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate

FirmăCUIStare
DANEIRA YARN S.R.L.50586136în funcțiune
GINLINE SRL S.R.L.51038875în funcțiune
MAGNIFIC CAR WASH SRL37428155în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 5 active, cifră de afaceri cumulată 5,60 mil lei, 12 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · Bacău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ESTAL ALEST S.R.L.

Este ESTAL ALEST S.R.L. o firmă activă?

Da. ESTAL ALEST S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este ESTAL ALEST S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ESTAL ALEST S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2024 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO41748727.

Ce cifră de afaceri are ESTAL ALEST S.R.L.?

În 2025, ESTAL ALEST S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 796.824 lei, în scădere cu 49,7% față de 2024, și o pierdere netă de 82.010 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ESTAL ALEST S.R.L.?

În 2025, ESTAL ALEST S.R.L. a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ESTAL ALEST S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ESTAL ALEST S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 18.10.2026.

Are ESTAL ALEST S.R.L. procese în instanță?

Da, ESTAL ALEST S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ESTAL ALEST S.R.L. datorii la ANAF?

ESTAL ALEST S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ESTAL ALEST S.R.L.?

Sediul social declarat al ESTAL ALEST S.R.L. este în JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. TINERETULUI.

Ce activitate are ESTAL ALEST S.R.L.?

Activitatea principală declarată a ESTAL ALEST S.R.L. este „Activități de alimentație (catering) pentru evenimente” (cod CAEN 5621).

Când a fost înființată ESTAL ALEST S.R.L.?

ESTAL ALEST S.R.L. a fost înregistrată pe 10.10.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J04/1684/2019.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ESTAL ALEST S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala