identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

NBV MENDEZ S.R.L.

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 41987848J2019016664403Plătitor TVA din 2022Verificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,09mil lei
▲ 21,2% vs. 2024
Profit net · 2025
686mii lei
▲ 44,2% vs. 2024
Salariați
4
▼ 20,0% vs. 2024
Contracte publice
4
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

NBV MENDEZ S.R.L. (CUI 41987848, nr. J2019016664403) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2019. Activitatea principală: comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711). Este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,09 mil lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, NBV MENDEZ S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.090.177 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 21,2%. Rezultatul net a fost un profit de 686.202 lei. Datoriile totale au scăzut cu 20,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
41987848
Nr. Reg. Comerțului
J2019016664403 · EUID ROONRC.J2019016664403
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-12-05 (6 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR HORTENSIEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
23013
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. HERRES ROLFH COM SRL · 17 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă
  2. ZACTUS CAR WASH S.R.L. · 33 m · CAEN 9531
  3. ANDREI SERV SRL · 42 m · CAEN 5020
  4. SARYS BEST EXIM S.R.L. · 57 m · CAEN 4641 · +3 firme la aceeași adresă
  5. ATLANTIC COMPANY 2001 S.R.L. · 57 m · CAEN 4643 · +2 firme la aceeași adresă
  6. I. DUCAN - SERV SRL · 62 m · CAEN 5211
  7. LUAN PROD EXIM S.R.L. · 66 m · CAEN 4641 · +2 firme la aceeași adresă
  8. MODERN MARKET BUSINESS SRL · 69 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

6 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,09 mil lei▲ 21,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
273 mii545 mii818 mii1,09 mil2023 · cifră de afaceri: 744.484 lei2023 · profit net: 390.633 lei20232024 · cifră de afaceri: 899.701 lei2024 · profit net: 475.924 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.090.177 lei1,09 mil2025 · profit net: 686.202 lei2025
Salariați
4▼ 20,0%
20232025
Datorii totale
143 mii lei▼ 20,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4711 · 32.567 firme · mai sus decât 77% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 78% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
62,9% marjă · mai sus decât 99% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
62,9%
Creștere CA an/an
+21,2%
CA / salariat
272.544 lei
Datorii / active
16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
93,0%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+77,5%/an
Grad de îndatorare
16%
Angajați, în timp
7 → 4 (2021–2025, -43%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.090.177+21,2%686.202+44,2%62,9%143.371881.453738.0824
2024899.701+20,8%475.924+21,8%52,9%181.117787.314606.1975
2023744.484390.63352,5%482.201873.074390.8738
Încă 3 ani de istoric (2020–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

4

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
187.580 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
67.000 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-05-2014623/301/2025Judecătoria Sectorul3bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 29.520 LEIFondCreditor
2025-01-16703/301/2025Judecătoria Sectorul3bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 30.000 LEI SAFondCreditor
2024-04-1711880/301/2024Judecătoria Sectorul3bucurestivalidare poprire DOS.EX.4025/2022FondTerţ poprit
2023-08-0914376/1748/2023Judecătoria Cornetuvalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
VIDANJ GROUP MENTENANCE S.R.L.41716369în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 1 active, cifră de afaceri cumulată 1,36 mil lei, 5 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre NBV MENDEZ S.R.L.

Este NBV MENDEZ S.R.L. o firmă activă?

Da. NBV MENDEZ S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este NBV MENDEZ S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, NBV MENDEZ S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2022 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO41987848.

Ce cifră de afaceri are NBV MENDEZ S.R.L.?

În 2025, NBV MENDEZ S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.090.177 lei, în creștere cu 21,2% față de 2024, și un profit net de 686.202 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are NBV MENDEZ S.R.L.?

În 2025, NBV MENDEZ S.R.L. a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este NBV MENDEZ S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care NBV MENDEZ S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 11.10.2026.

Are NBV MENDEZ S.R.L. procese în instanță?

Da, NBV MENDEZ S.R.L. apare în 4 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are NBV MENDEZ S.R.L. datorii la ANAF?

NBV MENDEZ S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul NBV MENDEZ S.R.L.?

Sediul social declarat al NBV MENDEZ S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR HORTENSIEI.

Ce activitate are NBV MENDEZ S.R.L.?

Activitatea principală declarată a NBV MENDEZ S.R.L. este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711).

Când a fost înființată NBV MENDEZ S.R.L.?

NBV MENDEZ S.R.L. a fost înregistrată pe 05.12.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2019016664403.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
NBV MENDEZ S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala