identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

X-TECH INDUSTRIES S.R.L.

CAEN 4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
CUI 42103168J2020000111236Neplătitor TVAInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20202023 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2023
61mii lei
▼ 21,4% vs. 2021
Profit net · 2023
−167mii lei
▲ 55,6% vs. 2021
Salariați
1
— constant
Vechime
6ani
din 2020
În anul 2023, X-TECH INDUSTRIES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 61.203 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 21,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 167.386 lei. Datoriile totale au crescut cu 33,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Datorii peste active — Datoriile (2.224.729 lei) depășesc activele totale (876.964 lei) în 2023.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-1.347.765 lei) în bilanțul depus pe 2023.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2023 (-167.386 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42103168
Nr. Reg. Comerțului
J2020000111236 · EUID ROONRC.J2020000111236
Cod CAEN
4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-01-15 (6 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR ARGENTINA, NR.25, PARTER
Cod poștal
11753
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

3 ani
Cifra de afaceri (2023)
61.203 lei
▼ 21,4%
Profit net
-167.386 lei
▲ 55,6%
Datorii
2.224.729 lei
▲ 33,7%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2020: 0 lei2021: 77.904 lei2023: 61.203 lei61 mii20202023
Evoluția profitului net
2020: -351.043 lei2021: -376.957 lei2023: -167.386 lei−167 mii20202023
Evoluția numărului de salariați
2020: 12021: 12023: 1120202023

Indicatori derivați (2023)

Marjă netă
-273,5%
Creștere CA an/an
-21,4%
CA / salariat
61.203 lei
Datorii / active
254%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202313.375 $-36.581 $486.195 $191.653 $-294.542 $1
202118.713 $-90.549 $399.580 $224.754 $-174.826 $1
20200 $-82.768 $135.246 $52.525 $-82.721 $1

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2023). Ultima actualizare: 2026-09-03.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor chimice · Municipiul București

AR
AQUAPROX ROMANIA S.R.L.
CUI 55367633 · Sector 1 Mun. Bucureşti
IR
IBS RO S.R.L.
CUI 54337197 · Sector 1 Mun. Bucureşti
BT
BIOTECH TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI 53048166 · Sector 1 Mun. Bucureşti
PS
POWERCHEM S.R.L.
CUI 51714349 · Sector 1 Mun. Bucureşti
PG
PHITO GREEN LIFE S.R.L.
CUI 51354711 · Sector 1 Mun. Bucureşti
AT
AZO TRADE S.R.L.
CUI 51006881 · Sector 1 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
X-TECH INDUSTRIES S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →