identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

CONTEXMIL S.R.L.

CAEN 7430 — Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
CUI 42131133J2020000067382Neplătitor TVAVerificat ANAF 06.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
77mii lei
▼ 26,3% vs. 2024
Profit net · 2025
11mii lei
▲ 180,9% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
17
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CONTEXMIL S.R.L. (CUI 42131133, nr. J2020000067382) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2020. Activitatea principală: activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN 7430). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 77 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, CONTEXMIL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 76.644 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 26,3%. Rezultatul net a fost un profit de 11.196 lei. Datoriile totale au scăzut cu 52,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (14.838 lei) depășesc activele totale (6.983 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-7.855 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42131133
Nr. Reg. Comerțului
J2020000067382 · EUID ROONRC.J2020000067382
Cod CAEN
7430 — Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-01-21 (6 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VÂLCEA
Localitate
Mun. Râmnicu Vâlcea
Adresă
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. DANIIL IONESCU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
240283
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. GREEN FUNERARE S.R.L. · 18 m · CAEN 4778
  2. VIRTUAL PUBLICITY S.R.L. · 19 m · CAEN 7311
  3. LAVFLOR SRL · 39 m · CAEN 4778
  4. AVIGOLD FERMA S.R.L. · 40 m · CAEN 147
  5. EVODAC MOTORS S.R.L. · 41 m · CAEN 7120
  6. LOVISTEA SRL · 50 m · CAEN 1424 · +1 firme la aceeași adresă
  7. VENŢER GAS GRUP S.R.L. · 54 m · CAEN 4322
  8. BUSY FISH S.R.L. · 74 m · CAEN 4617

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

6 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202577 mii lei▼ 26,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
26 mii52 mii78 mii104 mii2023 · cifră de afaceri: 98.765 lei2023 · profit net: -16.429 lei20232024 · cifră de afaceri: 103.938 lei2024 · profit net: -13.833 lei20242025 · cifră de afaceri: 76.644 lei77 mii2025 · profit net: 11.196 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
15 mii lei▼ 52,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 7430 · 1.417 firme · mai sus decât 41% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Vâlcea · mai sus decât 30% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
14,6% marjă · mai sus decât 48% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
14,6%
Creștere CA an/an
-26,3%
CA / salariat
76.644 lei
Datorii / active
212%
Creștere medie anuală (2020–2025)
-12,6%/an
Grad de îndatorare
212%
Angajați, în timp
2 → 1 (2021–2025, -50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202576.644−26,3%11.19614,6%14.8386.983-7.8551
2024103.938+5,2%-13.833-13,3%31.28412.233-19.0511
202398.765-16.429-16,6%17.6709.081-8.5891
Încă 3 ani de istoric (2020–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Contracte publice (SEAP)

17

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
17
Valoare totală
4.615 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
EXAROM ACTIV S.R.L.39063993în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 770 mii lei, 4 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) · Vâlcea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CONTEXMIL S.R.L.

Este CONTEXMIL S.R.L. o firmă activă?

Da. CONTEXMIL S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este CONTEXMIL S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CONTEXMIL S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 06.11.2026).

Ce cifră de afaceri are CONTEXMIL S.R.L.?

În 2025, CONTEXMIL S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 76.644 lei, în scădere cu 26,3% față de 2024, și un profit net de 11.196 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CONTEXMIL S.R.L.?

În 2025, CONTEXMIL S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este CONTEXMIL S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CONTEXMIL S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.10.2026.

Are CONTEXMIL S.R.L. datorii la ANAF?

CONTEXMIL S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CONTEXMIL S.R.L.?

Sediul social declarat al CONTEXMIL S.R.L. este în JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. DANIIL IONESCU.

Ce activitate are CONTEXMIL S.R.L.?

Activitatea principală declarată a CONTEXMIL S.R.L. este „Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)” (cod CAEN 7430).

Când a fost înființată CONTEXMIL S.R.L.?

CONTEXMIL S.R.L. a fost înregistrată pe 21.01.2020, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2020000067382.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CONTEXMIL S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala