identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

VALANTIC ROMÂNIA S.R.L.

CAEN 6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CUI 42451189J2020000917229Plătitor TVA din 2020Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20202025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
32,66mil lei
▲ 61,4% vs. 2024
Profit net · 2025
3,21mil lei
▲ 86,9% vs. 2024
Salariați
78
▲ 52,9% vs. 2024
Vechime
6ani
din 2020
În anul 2025, VALANTIC ROMÂNIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 32.661.545 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 61,4%. Rezultatul net a fost un profit de 3.207.105 lei. Datoriile totale au crescut cu 13,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 78.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42451189
Nr. Reg. Comerțului
J2020000917229 · EUID ROONRC.J2020000917229
Cod CAEN
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-04-13 (6 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. SF. LAZĂR, NR.56-56A · 2 firme aici
Cod poștal
Contact declarat
10 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-20 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

6 ani
Cifra de afaceri (2025)
32.661.545 lei
▲ 61,4%
Profit net
3.207.105 lei
▲ 86,9%
Datorii
1.336.856 lei
▲ 13,3%
Salariați
78
▲ +27
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 17.030.410 lei2024: 20.236.002 lei2025: 32.661.545 lei32,66 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 1.573.757 lei2024: 1.716.295 lei2025: 3.207.105 lei3,21 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 462024: 512025: 787820232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
9,8%
Creștere CA an/an
+61,4%
CA / salariat
418.738 lei
Datorii / active
20%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59,9%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+311,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.315.835 $718.357 $299.441 $1.494.125 $1.199.132 $78
20244.401.523 $373.310 $256.706 $1.092.371 $835.665 $51
20233.721.843 $343.930 $315.067 $945.961 $631.705 $46
🔒 Încă 3 ani de istoric (2020–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-20.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

UB
UNIQUE BUILDING IAŞI S.R.L.
CUI 38991776 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · Iași

IN
INFRA NETWORK DEVELOPMENT S.R.L.
CUI 55506197 · Mun. Iaşi
GS
GEMMS S.R.L.
CUI 55482497 · Mun. Iaşi
CS
CALLPER S.R.L.
CUI 55458049 · Mun. Iaşi
AI
AMADIGITAL IT SOLUTIONS S.R.L.
CUI 55458022 · Mun. Iaşi
ES
ENCLOUDE S.R.L.
CUI 55446206 · Mun. Iaşi
ET
EMEDON TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI 55425548 · Mun. Iaşi

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VALANTIC ROMÂNIA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →