identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

ELT-KOVACS S.R.L.

CAEN 4321 — Lucrări de instalații electrice
CUI 42661199J14/184/2020Plătitor TVA din 2020TVA la încasareVerificat ANAF 12.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
232mii lei
▲ 69,9% vs. 2024
Profit net · 2025
139mii lei
▲ 332,4% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
6ani
din 2020
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ELT-KOVACS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 232.464 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 69,9%. Rezultatul net a fost un profit de 138.982 lei. Datoriile totale au crescut cu 214,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42661199
Nr. Reg. Comerțului
J14/184/2020 · EUID ROONRC.J14/184/2020
Cod CAEN
4321 — Lucrări de instalații electrice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-06-22 (6 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
COVASNA
Localitate
Mun. Sfântu Gheorghe
Adresă
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. VOICAN
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
520020
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. CSILIVILI VERDA S.R.L. · 35 m · CAEN 4520
  2. KREART-DEKO SRL · 52 m · CAEN 5611 · +2 firme la aceeași adresă
  3. "BEM-BALOGH" SRL · 58 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă
  4. KRÍZ S.R.L. · 90 m · CAEN 4776
  5. YOUTH & FUTURE S.R.L. · 99 m · CAEN 7810 · +1 firme la aceeași adresă
  6. PRODUCTIE PRESTARI SI COMERT "TIZIA" SRL · 105 m · CAEN 4712
  7. DOBITRANS S.R.L. · 109 m · CAEN 4941
  8. ANTAL-DODO SRL · 111 m · CAEN 5020

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

6 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025232 mii lei▲ 69,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
58 mii116 mii174 mii232 mii2023 · cifră de afaceri: 59.629 lei2023 · profit net: 40.092 lei20232024 · cifră de afaceri: 136.787 lei2024 · profit net: 32.144 lei20242025 · cifră de afaceri: 232.464 lei232 mii2025 · profit net: 138.982 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
46 mii lei▲ 214,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4321 · 8.127 firme · mai sus decât 40% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Covasna · mai sus decât 46% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
59,8% marjă · mai sus decât 92% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
59,8%
Creștere CA an/an
+69,9%
CA / salariat
232.464 lei
Datorii / active
25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98,5%
Creștere medie anuală (2020–2025)
-13,5%/an
Grad de îndatorare
25%
Angajați, în timp
3 → 1 (2021–2025, -67%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025232.464+69,9%138.982+332%59,8%45.948186.126141.1561
2024136.787+129%32.144−19,8%23,5%14.60787.92073.3131
202359.62940.09267,2%1.232221.525221.1421
Încă 3 ani de istoric (2020–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de instalații electrice · Covasna

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ELT-KOVACS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →