identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

NOVA GRUP VICES S.R.L.

CAEN 2599 — Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
CUI 42683855J01/597/2020Plătitor TVA din 2020Verificat ANAF 03.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
3,60mil lei
▼ 23,3% vs. 2024
Profit net · 2025
−162mii lei
▼ 159,5% vs. 2024
Salariați
14
▼ 12,5% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

NOVA GRUP VICES S.R.L. (CUI 42683855, nr. J01/597/2020) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cugir, județul Alba, înființată în 2020. Activitatea principală: fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN 2599). Este plătitoare de TVA din 2020. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,60 mil lei și 14 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, NOVA GRUP VICES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.601.271 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 23,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 162.496 lei. Datoriile totale au scăzut cu 11,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-162.496 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42683855
Nr. Reg. Comerțului
J01/597/2020 · EUID ROONRC.J01/597/2020
Cod CAEN
2599 — Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-06-25 (6 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Cugir
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Orş. Cugir
Adresă
JUD. ALBA, ORŞ. CUGIR, STR. VICTORIEI · 6 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
515600
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 24 firme.

100 mN12345678
  1. AUTO ETA S.R.L. · 91 m · CAEN 5540
  2. GREEN CARBIDE TOOLING S.R.L. · 104 m · CAEN 4662 · +3 firme la aceeași adresă
  3. CINPROD STAR S.R.L. · 108 m · CAEN 4613 · +1 firme la aceeași adresă
  4. FLAMINIA ADVENTURE TOURS S.R.L. · 117 m · CAEN 7990
  5. KISER LINE S.R.L. · 126 m · CAEN 9531 · +4 firme la aceeași adresă
  6. PIXART INTERNATIONAL S.R.L. · 127 m · CAEN 7420 · +1 firme la aceeași adresă
  7. RAMOCO SOLUTIONS S.R.L. · 146 m · CAEN 8299 · +3 firme la aceeași adresă
  8. ANDREI AGROTRANS SRL · 156 m · CAEN 4221

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

6 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20253,60 mil lei▼ 23,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,47 mil2,93 mil4,40 mil5,86 mil2023 · cifră de afaceri: 5.862.083 lei2023 · profit net: 696.481 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.697.276 lei2024 · profit net: 273.135 lei20242025 · cifră de afaceri: 3.601.271 lei3,60 mil2025 · profit net: -162.496 lei2025
Salariați
14▼ 12,5%
20232025
Datorii totale
1,48 mil lei▼ 11,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 2599 · 444 firme · mai sus decât 85% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Alba · mai sus decât 92% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-4,5% marjă · mai sus decât 21% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-4,5%
Creștere CA an/an
-23,3%
CA / salariat
257.234 lei
Datorii / active
61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-17,2%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+24,1%/an
Grad de îndatorare
61%
Angajați, în timp
19 → 14 (2021–2025, -26%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.601.271−23,3%-162.496−159%-4,5%1.475.1582.418.873946.20814
20244.697.276−19,9%273.135−60,8%5,8%1.668.0192.797.2761.130.82716
20235.862.083696.48111,9%1.670.3513.166.6421.496.82317
Încă 3 ani de istoric (2020–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
1.351 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

5

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
NOVA MODUL SRL7016160în funcțiune
NOVA TOOLING S.R.L.42683839în funcțiune
NOVATRONIC SRL36379186radiată
PLANODOM CONSTRUCT S.R.L.45412834în funcțiune
SOMATEC SRL36193760radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 29 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 27 active, cifră de afaceri cumulată 243,63 mil lei, 477 salariați, 5 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre NOVA GRUP VICES S.R.L.

Este NOVA GRUP VICES S.R.L. o firmă activă?

Da. NOVA GRUP VICES S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este NOVA GRUP VICES S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, NOVA GRUP VICES S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 03.07.2020 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO42683855.

Ce cifră de afaceri are NOVA GRUP VICES S.R.L.?

În 2025, NOVA GRUP VICES S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 3.601.271 lei, în scădere cu 23,3% față de 2024, și o pierdere netă de 162.496 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are NOVA GRUP VICES S.R.L.?

În 2025, NOVA GRUP VICES S.R.L. a raportat un număr mediu de 14 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este NOVA GRUP VICES S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care NOVA GRUP VICES S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 25.09.2026.

Are NOVA GRUP VICES S.R.L. datorii la ANAF?

NOVA GRUP VICES S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul NOVA GRUP VICES S.R.L.?

Sediul social declarat al NOVA GRUP VICES S.R.L. este în JUD. ALBA, ORŞ. CUGIR, STR. VICTORIEI.

Ce activitate are NOVA GRUP VICES S.R.L.?

Activitatea principală declarată a NOVA GRUP VICES S.R.L. este „Fabricarea altor articole din metal n.c.a.” (cod CAEN 2599).

Când a fost înființată NOVA GRUP VICES S.R.L.?

NOVA GRUP VICES S.R.L. a fost înregistrată pe 25.06.2020, cu numărul de ordine în registrul comerțului J01/597/2020.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
NOVA GRUP VICES S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala