identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 42701889J2023002346039Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026RO e-FacturaInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2023
3,54mil lei
▲ 80,6% vs. 2022
Profit net · 2023
473mii lei
▼ 23,9% vs. 2022
Salariați
51
▲ 1.600,0% vs. 2022
Vechime
6ani
din 2020
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42701889, nr. J2023002346039) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din București, înființată în 2020. Activitatea principală: lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Nu este plătitoare de TVA. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 3,54 mil lei și 51 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2023, FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.535.537 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 80,6%. Rezultatul net a fost un profit de 473.154 lei. Datoriile totale au scăzut cu 24,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 51.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Fără bilanț depus 2 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 2 ani (ultimul bilanț: 2023). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42701889
Nr. Reg. Comerțului
J2023002346039 · EUID ROONRC.J2023002346039
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-06-30 (6 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ALE TEIŞANI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
14034
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 37 firme.

100 m250 mN12345678
  1. MMM INVECO HOLDING SRL · 109 m · CAEN 4120 · +7 firme la aceeași adresă
  2. MAX AUTO SRL · 136 m · CAEN 6832 · +1 firme la aceeași adresă
  3. VELICU SERV SRL · 185 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  4. HIRIS GREEN S.R.L. · 310 m · CAEN 8130
  5. BLACK SEA POWER S.R.L. · 315 m · CAEN 7022 · +1 firme la aceeași adresă
  6. IOANNINA IMPEX SRL · 315 m · CAEN 4664
  7. ALBATROS COM SERV SRL · 339 m · CAEN 4120 · +2 firme la aceeași adresă
  8. TYCHE EDUCATIONAL&FACILITY MANAGEMENT S.R.L. · 346 m · CAEN 8210

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20233,54 mil lei▲ 80,6% față de 2022
Cifră de afaceriProfit net
884 mii1,77 mil2,65 mil3,54 mil2021 · profit net: 0 lei20212022 · cifră de afaceri: 1.957.193 lei2022 · profit net: 621.913 lei20222023 · cifră de afaceri: 3.535.537 lei3,54 mil2023 · profit net: 473.154 lei2023
Salariați
51▲ 1.600,0%
20222023
Datorii totale
530 mii lei▼ 24,2%
20212023

Indicatori 2023

Marjă netă
13,4%
Creștere CA an/an
+80,6%
CA / salariat
69.324 lei
Datorii / active
33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43,2%

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20233.535.537+80,6%473.154−23,9%13,4%529.5591.624.8261.095.26751
20221.957.193621.91331,8%698.5441.320.657622.1133
2021—0—0200200—

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2021–2023). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-11-1011735/300/2023Tribunalul Bucurestianulare proces verbal de contravenţie IF - 007679/2023 (007669/2023)ApelApelant
2023-05-0511736/300/2023Judecătoria Sectorul2bucurestiplângere contravenţională IF - 007642/2023FondPetent
2023-05-0511735/300/2023Judecătoria Sectorul2bucurestiplângere contravenţională IF - 007679/2023 (007669/2023)FondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

8 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ART CONSTRUCT ACTIV VLU S.R.L.47240778în funcțiune
AS CONSTRUCT VLU S.R.L.47163101în funcțiune
DAGEMIS MARKET SRL18485413radiată
EXPERT CONSTRUCT VILAGE S.R.L.51726335în funcțiune
FORESTA PREST 2002 SRL14642175radiată
FORESTA PREST SRL14889737radiată
FOTOVOLTAICE ENERGIE VERDE S.R.L.55602950—
SERVICE PARCURI FOTOVOLTAICE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ52845016în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 12 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 4 județe: 4 active, cifră de afaceri cumulată 10,11 mil lei, 55 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L.

Este FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 01.11.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L.?

În 2023, FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 3.535.537 lei, în creștere cu 80,6% față de 2022, și un profit net de 473.154 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L.?

În 2023, FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. a raportat un număr mediu de 51 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. procese în instanță?

Da, FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. datorii la ANAF?

FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social declarat al FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ALE TEIŞANI.

Ce activitate are FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120).

Când a fost înființată FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L.?

FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată pe 30.06.2020, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2023002346039.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FOREST V.L.U. CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala