identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

RONY BRAND S.R.L.

CAEN 4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CUI 42761880J2020002760238Neplătitor TVAVerificat ANAF 30.10.2026RO e-FacturaÎn insolvențăActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2021 → 2024 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2024
72,24mil lei
▲ 27,5% vs. 2023
Profit net · 2024
2,20mil lei
▲ 49,6% vs. 2023
Salariați
5
▲ 25,0% vs. 2023
Vechime
6ani
din 2020
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · stadiu: Apel · dosar 2088/93/2025/a1 · 05.03.2026
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt

RONY BRAND S.R.L. (CUI 42761880, nr. J2020002760238) este o societate cu răspundere limitată (SRL) în insolvență din Voluntari, județul Ilfov, înființată în 2020. Activitatea principală: intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619). Nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 72,24 mil lei și 5 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2024, RONY BRAND S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 72.235.328 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 27,5%. Rezultatul net a fost un profit de 2.196.613 lei. Datoriile totale au crescut cu 22,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 1.142.359 lei (Insolventa).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42761880
Nr. Reg. Comerțului
J2020002760238 · EUID ROONRC.J2020002760238
Cod CAEN
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-07-10 (6 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Sat Voluntari Orş. Voluntari
Adresă
JUD. ILFOV, SAT VOLUNTARI ORŞ. VOLUNTARI, STR DECEBAL
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 m250 mN123456
  1. ALMOND HOUSE S.R.L. · 119 m · CAEN 4641
  2. EXCLUSIVE RS CARS SRL · 119 m · CAEN 4781
  3. ETERRART S.R.L. · 386 m · CAEN 8559 · +12 firme la aceeași adresă
  4. EURO PARTNER TRANS SRL · 417 m · CAEN 4941 · +8 firme la aceeași adresă
  5. AUTO CAR GRUP 1 SERVICE SRL · 417 m · CAEN 9531
  6. CLUSTER RECKON S.R.L. · 444 m · CAEN 6310 · +14 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202472,24 mil lei▲ 27,5% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
18,06 mil36,12 mil54,18 mil72,24 mil2022 · cifră de afaceri: 36.644.797 lei2022 · profit net: -1.643.022 lei20222023 · cifră de afaceri: 56.659.912 lei2023 · profit net: 1.468.537 lei20232024 · cifră de afaceri: 72.235.328 lei72,24 mil2024 · profit net: 2.196.613 lei2024
Salariați
5▲ 25,0%
20222024
Datorii totale
16,59 mil lei▲ 22,5%
20222024

Indicatori 2024

Marjă netă
3,0%
Creștere CA an/an
+27,5%
CA / salariat
14.447.066 lei
Datorii / active
89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
104,4%
Creștere medie anuală (2021–2024)
+225,5%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202472.235.328+27,5%2.196.613+49,6%3,0%16.591.32318.694.8802.103.5575
202356.659.912+54,6%1.468.5372,6%13.544.04313.450.987-93.0564
202236.644.797-1.643.022-4,5%9.023.4507.461.856-1.561.5944
Încă 2 ani de istoric (2020–2021)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Dosare în instanță

14
Dosare în care firma apare ca parte
14
Ca debitor
5
Ca reclamant
3
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-242088/93/2025/a4Tribunalul Ilfovacţiune în anulare ACTE FRAUDULOASEFondDebitor
2026-03-052088/93/2025/a1Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăApelIntimat Debitor
2025-12-182088/93/2025/a2Tribunalul Ilfovcontestaţie IMPOTRIVA TABELULUI PRELIMINAR, BPI 27837/15.12.2025FondDebitor
2025-10-162088/93/2025/a1Tribunalul Ilfovalte cereri REPUNERE IN TERMENFondDebitor
2025-08-182102/93/2025Tribunalul Ilfovanulare act administrativ data de recomandare 18.09.2025FondReclamant
2025-08-142088/93/2025Tribunalul Ilfovcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondDebitor
2025-05-23857/93/2025*Tribunalul Ilfovanulare act administrativ DATA DE RECOMANDARE 09.05.2025transpus pe Secţia a II-FondReclamant
2025-04-1613227/94/2025Judecătoria Bufteacontestaţie la executare dosar de executare nr. 42761880FondContestator
2025-04-09857/93/2025Tribunalul Ilfovanulare act administrativ DATA DE RECOMANDARE 09.05.2025transpus pe Secţia a II-FondReclamant
2025-03-3111553/3/2025Tribunalul Bucurestiacţiune în contrafacere încetare folosire marcă - obligaţia de a face - pretenţiFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 36 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 4 județe: 25 active, cifră de afaceri cumulată 114,94 mil lei, 204 salariați, 21 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Intermedieri în comerțul cu produse diverse · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre RONY BRAND S.R.L.

Este RONY BRAND S.R.L. o firmă activă?

RONY BRAND S.R.L. este înregistrată la ANAF, dar se află în procedură de insolvență (vezi mai jos).

Este RONY BRAND S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RONY BRAND S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 30.10.2026).

Ce cifră de afaceri are RONY BRAND S.R.L.?

În 2024, RONY BRAND S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 72.235.328 lei, în creștere cu 27,5% față de 2023, și un profit net de 2.196.613 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are RONY BRAND S.R.L.?

În 2024, RONY BRAND S.R.L. a raportat un număr mediu de 5 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este RONY BRAND S.R.L. în insolvență?

Da. Pe portalul instanțelor (portal.just.ro) există un dosar de insolvență în care RONY BRAND S.R.L. este debitoare, nr. 2088/93/2025/a1, din 05.03.2026, stadiul: apel.

Are RONY BRAND S.R.L. procese în instanță?

Da, RONY BRAND S.R.L. apare în 14 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are RONY BRAND S.R.L. datorii la ANAF?

RONY BRAND S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 1.142.359 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul RONY BRAND S.R.L.?

Sediul social declarat al RONY BRAND S.R.L. este în JUD. ILFOV, SAT VOLUNTARI ORŞ. VOLUNTARI, STR DECEBAL.

Ce activitate are RONY BRAND S.R.L.?

Activitatea principală declarată a RONY BRAND S.R.L. este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse” (cod CAEN 4619).

Când a fost înființată RONY BRAND S.R.L.?

RONY BRAND S.R.L. a fost înregistrată pe 10.07.2020, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2020002760238.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RONY BRAND S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala